תיקי התחרות לרבעון השני והמצטרפת החדשה לתיק – נלה דיגיטל

עכשיו כשאסף רביד מנהל התחרות ביצע את כל שינויי התיקים אפשר לפתוח את הרבעון השני! מוזמנים לצפות בתיקים המעודכים בלינק כאן.

לגבי התיק שלי – מסתבר שאם הייתי מחכה עד הבוקר לסגור את הרבעון עד הבוקר התשואה שלי הייתה משתפרת בכמה אחוזים טובים תודות לסיעתא אבל זה לא ממש משנה -התחרות היא לשנה ותיסגר ממש בדקות האחרונות לשנת 2020 אחרי המסחר בארה”ב.

בתיק שלי לרבעון 2 החלפתי שתי מניות, את בוני תיכון ואת מניף. אני עדיין חושב שמדובר בחברות מצוינות שיעשו תשואה נאה השנה ואנחנו גם מחזיקים בבוני התיכון, אבל אני מחפש חברות שאני חושב שהרבעון הקרוב יהיה מצוין עבורן. מבחינת חברות נכנסות – הכנסתי את נלה דיגיטל, השקעה שאני דיי בטוח בה, ובחברה השניה התלבטתי רבות בין מבטח שמיר לבין וואליו קפיטל ובסוף הלכתי על מבטח הסולידית יותר.

אז זה התיק שלי לרבעון השני:

שוהם ביזנס- אמנם הרבעון הראשון נגמר בפסח וחול המועד, אבל החזרה לשגרה של ענף יזמות הנדל”ן להערכתי תעשה טוב לשוהם ותביא אותה לתיק אשראי של מעל 380 מיליון ש”ח בסוף הרבעון. צמיחה של מעל 10% מרבעון לרבעון מתאימה לי לתיק, במיוחד בחברה סולידית כמו שוהם.

אקסל סולושינס– מתחילת השנה הודיעה אקסל על כניסה לתחום הטלוויזיות הרב ערוציות, ועל רכישות של אי.בי.אי אקטיב, צ’יפ פי סי, דאנת תקשורת והשקעה בסטרטאפ SD-WAN BBT.LIVE. המהלכים הנ”ל עתידים להוסיף כח רווח של כ-8 מיליון ש”ח בשנה לאקסל פלוס פוטנציאל לאקזיט ב-BBT שעשוי להיות בסדרי גודל של אקסל כולה. וכל זה רק מפעילות של רבעון אחד. אני מאמין שברבעון הקרוב נראה התקדמות נוספת בהזמנות הנתבים, את תחילת קמפיין ה-IOT של בזק, השלמת רכישת חברת העיר החכמה עליה אקסל דיווחה, ועם 35 מ’ ש”ח במזומן עליהם אקסל יושבת ניתן בטח לצפות לרכישות מעניינות חדשות. אני מצפה לשיפור מהותי בתוצאות רבעון 1 ולשיפור מהותי מרבעון לרבעון השנה עד שנגיע לקצב רווח של כ-60 מ’ ברבעון הרביעי של השנה.

סיעתא-  הציפיות שלי לסיעתא כיום הן כאלה: 1. דוח שנתי שיפורסם סביב 10 לאפריל – רבעון רביעי שעדיין מושפע מהקורונה, עדיין לא נראה שיפור 2. דוח רבעון ראשון שיפורסם בהמשך אפריל – שיפור משמעותי בתוצאות, מכירות של סביב 4 מיליון דולר. מעבר ל-EBITDA חיובי וכמעט מעבר לרווחיות. 3. דוח רבעון שני – מכירות של 6+ מיליון דולר ומעבר לריווחיות. 4. רבעון שלישי – מכירות של מעל 9 מיליון, ריווחיות משמעותית.

צריך לזכור שלסיעתא כיום יש בערך 20 מיליון דולר במזומן כולל גיוס של 13 מיליון דולר לאחרונה בהובלת הפניקס במחיר של 10$ למניה. ככל וסיעתא תרוויח בקצב של 8-10 מיליון דולר כפי שאני מצפה עד הרבעון הרביעי השנה שווי העסק יהיה בטח לפחות 120-150 מיליון דולר פלוס מזומן או העסקים שיירכשו במזומן הזה – אנחנו מדברים על פוטנציאל של כפולות גבוהות מהמחיר היום. מאוד אוהב את הסיכוי/סיכון כאן וזו נותרת אחת ההשקעות האהובות עליי.

מבטח שמיר- מבטח שמיר היא חברה לא פשוטה להבנה, אך אם ננסה לפשט את החזקותיה, נקבל שיש לנו: 1. מזומן נטו של כ-200 מיליון ש”ח שירד ל-160 מ’ לאחר הדיבידנד 2. החזקה בגילת בשווי שוק 150 מיליון ש”ח. 3. החזקה באלון תבור ששווה כ-900 מיליון ש”ח 4. נדל”ן ששווה כ-620 מ’ ש”ח 4. החזקה בחברות טכנולוגיה ששוות כמה מאות מיליונים טובים ודורשות פוסט נפרד (עדיין לא שכחתי- לגבש מידע על מגזר הטכנולוגיה מתבררת כעבודה לא פשוטה בכלל). 5. החזקה במניף ששווה לפי שווי שוק כ-350 מיליון ש”ח, מחיר זול לדעתי. 6. 53% מהזכויות בקסם אנרגיה, בסיום הפרוייקט יוכל להיות שווה כמו אלון תבור ואף יותר. סה”כ אני מעריך את שווי החזקות מבטח בלפחות 2.5 מיליארד שקל, אחזקות מאוד איכותיות שלהערכתי יגדילו את ערכן גם במהלך השנים הקרובות מהותית. מבטח נסחרת ב-980 מ’ ולאחרי הדיבידנד תיסחר ב-940 מ’. מבטח החלה בתהליך של הצפת ערך עם הנפקת מניף, ואני מאמין שמבטח תמשיך את התהליך ברבעונים הקרובים ותעזור לי לשפר עמדות בתחרות.

נלה דיגיטל- המצטרפת החדשה לתיק היא נלה דיגיטל. להערכתי, נלה תראה השנה צמיחה יפה בתחום חנויות הפופ-אפ ובתחום חנויות האמזון. מה זו צמיחה יפה? ובכן, אני מצפה לפחות ל-20 חנויות פיזיות עד סוף השנה (היעד שנלה הציגה במצגת היה 15 חנויות, אבל מבדיקות שעשיתי כבר כרגע קיימות 13-14 חנויות והשת”פ עם עזריאלי יאפשר להגיע ליעד) ולשתי חנויות אמזון נוספות שירכשו במכפיל רווח 1-3, או שיגיעו מפיתוח מותגים של החברה In-House. איך כל זה יתבטא בשורת הרווח של הרבעון האחרון של 2021?

חנויות פופ-אפ– נניח שעל כל חנות (כמצוין במצגת) ההכנסה החודשית משכירות+פידיון תעמוד על כ-55,000. 20 חנויות הן הכנסה של 1.1 מ’ בחודש, לעומת עלות השכירות והוצאות תפעוליות של פחות ממחצית מהסכום, לכן ניתן להעריך רווח של כ-0.6 מ’ בחודש ו-1.8 מ’ ש”ח ברבעון 4 של 2021, כלומר קצב רווח שנתי של 7.2 מ’ והמשך צמיחה. החלק של נלה הוא כ-5 מ’.

חנויות אמזון– נלה קונה כעת חנות שהרוויחה גולמי 550,000$ ב-2020. ללא הנחת צמיחה בחנות הנוכחית, שגם הנחה זו שמרנית מדי לאור אבני הדרך הכלולות ברכישה, אני מעריך שנלה תבצע עוד רכישת חנות אחת נוספת לפחות ותפתח כמה מותגים משל עצמה, שכל אחד מהם ירוויח לפחות כמו החנות הנוכחית. סה”כ כח רווח של 1.65 מ’ דולר או 5.5 מ’ ש”ח בשנה פלוס צמיחה משמעותית.

קיארה פינטק – שיתוף הפעולה עם ערך פיננסים למתן הלוואות לסוחרי אמזון. הפוטנציאל כאן עצום בעיניי אך למרות שהפעילות תתחיל כבר השנה לדעתי היא תהיה מהותית רק ב-2022.

סה”כ בהערכה סבירה אני מאמין שקצב הרווח של של נלה יהיה כ-10 מ’ ש”ח לשנה עד סוף השנה פלוס קיארה ופוטנציאל צמיחה גבוה לשנים קדימה בשווי שוק מצחיק של 60 מיליון ש”ח. אגב, אני עובד על תיאום וובינר של מנכ”ל נלה לקוראים – ייתכן שאפילו בשבוע-שבועיים הקבועים – מוזמנים לעקוב בערוץ הטלגרם.  

אז זהו בינתיים ושיהיה לנו רבעון מצוין!. ב-11 לאפריל בבוקר אפרסם עדכון למדד SA-30 עם כמה שינויים (לא דרמטיים במיוחד) וחברות שגיליתי או הכרתי יותר טוב הרבעון. נשתמע בקרוב וחג שמח!

הכותב וקרן ארביטראז’ ואליו עשויים להחזיק או לפעול במניות המוזכרות. על כל קורא לעשות מחקר עצמאי והאמור אינו מהווה המלצה להשקיע בנייר ערך או הצעה להשקיע בקרן. התוכן כפוף למדיניות השימוש באתר.

Print Friendly, PDF & Email

36 מחשבות על “תיקי התחרות לרבעון השני והמצטרפת החדשה לתיק – נלה דיגיטל”

 1. לגבי מבטח שמיר:
  1. אם הקמת תחנת הכח קסם לא תצא אל הפועל- האם עדיין אתה היית משקיע בה 20%?
  2. האם צמיחה והצלחה של מבטח משמעה גם הצלחה לג’נריישן?

  1. שלומי ארדן

   היי לירון,
   1. בהחלט, גם בלי קסם אני רואה שווי נטו של פי 2.5-3 מהמחיר
   2. לא בהכרח, חלק גדול מהשווי של ג׳נריישן מגיע מסולגרין שלא קשורה למבטח והמחיר של סולגרין נראה לי גבוה מדיי.

   1. שלומי – אתה עצמך התייחסת בעבר לדיסקאונט הגדול של ג’נריישן קפיטל. לדוגמא, באוגוסט שעבר כשכתבת על אלון-תבור: “רוב השווי בו נסחרת ג’נריישן קפיטל ניתן להצדקה על ידי שווי חלקה באלון תבור, גם שם היא רשומה בינתיים לפי שווי עלות (52 מיליון), כאשר נכסיה מלבד אלון תבור שווים גם הם הרבה מעל שווי השוק של ג’נריישן.” בקיצור , גם ללא סולגרין , ג’נריישן נסחרת בחסר משמעותי. היא גם לא עלתה הרבה יחסית מהקיץ שעבר .

    1. שלומי ארדן

     ברור שיש לגנריישן הרבה בלעדי סולגרין אלא שזה לא מה שהשוק מייחס לגנריישן כרגע. לצורך העניין אם סולגרין יורדת 50 אחוז גנריישן רושמת בדוח. הפסד של 250 מיליון שח. אתה חושב שהמניה של גנריישן לא תגיב לזה?

     1. אתה חושב שמבטח-שמיר לא תגיב לירידה בגילת או במניף ? תגיב באותה מידה….

     2. שלומי ארדן

      בהחלט, אבל המחיר של גילת ובעיקר של מניף מצוין

     3. אז בינתיים קורה בדיוק הפוך . סולגרין מודיעה שהיא נכנסת להשקעה גדולה חדשה בארה”ב , עולה יפה ואיתה גם ג’נריישן .
      מחזיק בג’נריישן הרבה.

 2. ברבור פראי

  עדכון מבורך. עדכנתי את התיק (האמיתי לא בתחרות) שלי עם נלה ונתנאל מאז הסרטון של השנה שהוצאתם וכבר יש 16% ו- 12% בהתאמה. פשוט מדהים.
  מבטח שמיר מפתה וכנ”ל ואליו קפיטל אבל מה לעשות ואין מספיק כסף לכל מה שרוצים להשקיע בו 😀

 3. להבנתי 51% מספוטנגו בידי נלה, רק לאחר שהיא תממש את האופציה לקנות עוד 19%, יהיו בידיה 70%, וגם זאת אחרי דילול של כ 10%. תקן אותי אם אני טועה…

  1. שלומי ארדן

   לגבי האופציה – זה נכון, אבל מכיוון שאופציה ממומשת כשהיא בתוך הכסף ניתן לומר שבתרחיש שאני מתאר האופציה תמומש. בכל אופן אם הכיוון של ספוטנגו הוא כמו שאני מצפה בוודאי יהיו כמה סבבי גיוס בדרך כדי להאיץ את הצמיחה וזה יאפשר לספוטנגו להיות בעוד שנתיים חברה דיי משמעותית שמרוויחה עשרות מיליונים עם מעל 100 חנויות ופעילות אונליין בסגנון ETSY.

    1. שלומי ארדן

     מבחינת רווח למניה זה נכון אבל בתרחיש הזה נראה שווי משמעותי לספוטנגו עצמה ואולי גם רישום למסחר בנאסדק

 4. Dror Ruhana

  היי לגבי אחת המניות שלי בתיק של התחרות EVDG השער שלה לא מתעדכן אוט’..
  בהצלחה לכולם ✌️

 5. עידו ת

  תודה רבה שלומי,
  אתעמק בנלה בזכותך.

  לגבי המדד- מה דעתך לצרף את ברימאג?
  נסחרת ב-260מ’, ולדעתי תעשה 35-40מ’ רווח נקי ב-2021 די בקלות, עם פוטנציאל גם ליותר. זה עוד לפני השפעת חנויות המטרו (שבתקווה תהיה השפעה חיובית).

  בהצלחה בתחרות!

 6. שלום שלומי,

  לגבי סיעתא, הגעה לשווי שוק של כ 150 מליון דולר, משמעה מחיר מניה של כ 20 דולר , ולא “כפולות גבוהות של המחיר היום”, וזה מאחר ויש לחברה כ 3.9 מליון וורנטים בחוץ במחירי ביצוע של 6.75 ו 11.5 דולר, דבר שמעשית מדלל את כמות המניות כמעט ב 80% (יש כ 4.8 מליון מניות).

  1. שלומי ארדן

   הערה יפה אבל התייחסת לשווי העסק לא כולל מזומן. בתרחיש מימוש מלא ייכנסו עוד כ40-50 מיליון דולר במזומן בנוסף ל-15 שיש היום, זה מוסיף עוד בערך 10 דולר מזומן למניה, כך שאכן יש כאן כפולות יפות וזה בתרחיש לא סביר של מימוש מוקדם.

 7. האם יש סטטיסטיקה לגבי המניות בתחרות?
  הייתי שמח לראות את המניות הפופולריות שיצאו/נכנסו לתחרות, באיזה מן המניות מושקע הכי הרבה כסף וכו’

 8. שחר ישראל

  היי שלומי,
  בדוחות הכספיים של נלה מופיעה הערת עסק חי.
  האם זה לא משהו שמטריד אותך? בנוסף ישנו גירעון משמעותי בהון החוזר של החברה על סך 7.5 מיליון שח.

  1. שלומי ארדן

   היי שחר, יש לנלה יתרת מזומן יפה ואין לנלה חוב. ההתחייבויות השוטפות הן חשבונאיות וקשורות לפעילות שהופסקה בעיקרן. ראה ביאור 10 לדוח.

 9. עידו ת

  היי שלומי,

  מספר שאלות על נלה ברשותך:

  1) האם ניסית לתקף את שקף 18 במצגת (“תוכנית צמיחה – צפי”) מול השוכרים? הערכת ההכנסה הזו נראית לך ראלית? האם היא לוקחת בחשבון אפשרות לתפוסה חלקית באיזורים שאולי יהיה פחות ביקוש?
  2) בהמשך ל-1, הדו”ח השנתי מציג הכנסה של כ-200א’ש”ח בחציון שני 2020 מהפעילות של ספוטנגו. האם זו הכנסה מייצגת של ה-50% של נלה עבור חודשים אוק’-דצמ’? (ממועד המיזוג עד סוף השנה). האם ידוע לך כמה חנויות פעלו בזמן זה (אמנם היו סגרים, אז אולי קשה להעריך את היקף הפעילות, אבל זו נראית הכנסה די דלילה).
  3) בהמשך ל-2, איך אתה מפרש את סעיף 22.1.4 בדו”ח השנתי (“התנאים המזכים”). אני מצטט מהדו”ח –

  “1) ספוטנגו הקימה עד תום תקופת האופציות לפחות 24 תחנות קבועות בתחום פעילותה בשיעור תפוסה ממוצע לתום תקופת האופציות של 70%. 2) מחזור ההכנסות של ספוטנגו במהלך תקופת האופציות לא פחת מסך של 400 אלפי דולר. 3) השטח המינימלי הכולל של התחנות בתום תקופת האופציות לא יפחת מ – 1000 מ”ר. ”

  כאשר “תקופת האופציות” היא שנה מהמיזוג, קרי עד אוק’ 21. שים לב לסעיף 2 שמטריד אותי במיוחד; 400א’דולר הכנסה בשנה עם כ-15-24 חנויות? זה רחוק מאוד מ-10-15מ’ש”ח של שקף 18. למה נלה מוכנים להסתפק בכ”כ מעט בהסכם המיזוג? מה זה מעיד על הצפי הריאלי שלהם להכנסות?

  אודה לך אם תדע לשפוך קצת אור. ותודה על העבודה הקשה!

  1. שלומי ארדן

   היי עידו,
   1. עד כמה שאפשר, נראה שהביקוש חזק
   2. החנויות נפתחו ברובן לקראת סוף השנה וכן היו סגרים
   3. אני חושב שהסיבה היא שאם החנויות ייפתחו ממש ברגע האחרון של השנה לא צריך להעניש את ספוטנגו כמו גם אם יהיו סגרים (ההסכם נחתם הרי בשנת קורונה) אך צריך גם לזכור שהסכם המיזוג כבר ישן. לדעתי המצגת יותר מייצגת

   1. עידו ת

    תודה רבה שלומי על ההתייחסות,

    אני אשאל קצת אחרת כדי לוודא.
    55אש”ח לחודש (צפי הכנסה חודשי פר חנות לפי שקף 18) הם 2000 ש”ח ליום אחד (וזה כולל שישי-שבת והנחת 100% תפוסה).
    וזה עבור חנות *ממוצעת* (כלומר צפויות גם חנויות שיניבו יותר הכנסה).

    זה נשמע לי מאוד גבוה (על גבול הלא סביר), זה אכן תעריף השכירות היומי של ספוטנגו?
    אם אני לא טועה, זה כ-פי 10 מתעריף השכירות שמושלם לקניון (תלוי בגודל החלל כמובן).

    האם הלקוחות באמת משלמים תעריפים באיזורים האלה? הצלחת לאשר את זה?

    תודה!

    1. שלומי ארדן

     היי עידו, תחשוב על התעריף כבערך 900 ש״ח למ״ר לחודש פלוס אחוזים מפדיון שבערך מכפיל את זה כי הפדיון גבוה. בקניון אגב משלמים גם 400 ומעלה אבל שים לב שבספוטנגו אתה לא משלם את העלויות של להכין חנות, לא עושה חוזים ארוכי טווח עם בטחונות, התעסקות עם עיריה ורשויות, אפילו את הקופה יספקו לך אם תרצה. אלה עלויות גבוהות למי שלא רוצה חנות קבועה

 10. שלומי.
  הוויבנר עם רני הולך להתייחס גם לוואליו קפיטל,
  או רק ל”רני צים מרכזי קניות” ?
  תודה רבה!

  1. שלומי ארדן

   לרני צים מרכזי קניות- לוואליו נעשה בפעם אחרת אני מקווה

 11. היי שלומי,
  מדוע אינך חושב כי יש להעדיף השקעה בלודן על פני החברות שמנית?
  מדובר על חברה וותיקה שנסחרת במכפיל נמוך וצפויה להמשיך לצמוח.

  1. שלומי ארדן

   היי שאולי, עוקב אחרי לודן ויש לה יתרונות אך פחות מתאימה עבורי כרגע

 12. הקורא

  היי שלומי,
  האם הוצאת סקירה של נלה (כמו שעשית בעבר לגבי שאר החברות)? לא הצלחתי למצוא כזו באתר…

  1. שלומי ארדן

   היי הקורא, לא הוצאתי סקירה נפרדת על נלה, אני לוקח קצת הפסקה מלכתוב על חברות חדשות כדי לא להעמיס ולתת לרעיונות שלי להוכיח את עצמם אך כמובן שבפועל אני מחפש השקעות כל יום ונלה היא בעיניי השקעה מעניינת כזו. בהמשך אני מעריך שאכתוב פירוט ואפילו אארח את החברה לוובינר

   1. אתה מנסה לגמול אותנו ממך? 🙂
    אתה ממש לא מעמיס – נהנה מכל רגע לקרוא אותך. אני לומד על הרבה נושאים מעניינים דרך הפוסטים שלך – ללא קשר להשקעה בחברה מסוימת.
    אתה עושה עבודה נהדרת!

    1. שלומי ארדן

     תודה הקורא 🙂
     בתקופה כרגע לא מרגיש לי נכון ‘להתפזר’ מהסיבה הפשוטה שדווקא ההשקעות הכי מוכרות שלי כמו שוהם ואקסל נמצאות במצב הכי טוב וזול שהן היו בו מזה הרבה זמן ובמצב כזה אין לי ‘חשק’ לכתוב על דברים חדשים, כשהמחירים יעלו אני מעריך שארגיש שזה מתאים יותר!

 13. פינגבאק: מדד שלומי-30 (SA-30) - עדכון רבעון שני | השקעות ערך עם שלומי ארדן

 14. שלום שלומי,
  ראשית כבוד גדול על האתר המושקע ותודה על המידע.
  שאלה – מה קרה לסיאטה בשישי שעבר? מדוע להבנתך הנפילה של 25%?

השאר תגובה

גלילה למעלה