סיכום תחרות ההשקעות ופתיחת תחרות ההשקעות 2.0! (כולל התיק שלי לרבעון)

מי שעקב אתמול אחרי הגיליון המשותף של תחרות ההשקעות יודע שזו הייתה תחרות צמודה מאוד ברמה של עשירוית אחוז(!!!) בסופו של דבר ברגע האחרון היה לנו מהפך, זו החמישיה הפותחת:

שימו לב לקרב הצמוד מאוד בפסגה!! 0.22%. אני ואסף רביד היינו צריכים לבדוק את שער הדולר המדויק 3 ספרות אחרי הנקודה ואת הדיבידנדים המדויקים כדי לוודא מי המנצח.

אז קודם אפשר להכריז סופית שהמנצח בתחרות ההשקעות הוא ברק (שהשתמש בשם העט אסף)! ??
עוד לא חשבנו על פרס -הציעו בתגובות ארוחת צהריים איתי ואני בהחלט זורם 🙂

אלה התוצאות של כל המתחרים:

זה התיק המנצח של אסף:

רק שתבינו עד כמה התחרון הייתה צמודה – רואים את הדיבידנד של 69$ של DFS? בלעדיו ברק היה יורד למקום השני! למעשה עד השעה האחרונה המוביל היה דודי ג. עם התיק הבא:

אני שמח לראות שהתיקים המנצחים היו כל כך שונים ומגוונים, בתחומים אחרים לגמרי ובלי החזקה אחת משותפת איתי או אחד עם השני! התיקים גם היו מפוזרים, עם ההחזקה הכי גדולה בסך הכל 30% אצל ברק או 25% אצל דודי! יפה מאוד!

אז קודם כל, תודה רבה לכל המשתתפים!

התיק שלי סיים את התחרות במקום השלישי עם תשואה של 44.3%. אז אפשר לומר שלא ניצחתי בתחרות שלומי ארדן נגד העולם! אבל אני מרוצה מהתוצאה בעשירון העליון! בטח בהתחשב בריכוז שלי בתחום הנדל”ן והפיננסים, ועוד בישראל, שירדו בלי הבחנה הרבעון!

רבעון הבא אני כרגיל מכוון לנצח 🙂

התיקים לסיבוב הבא !

הרבעון השני היה עבורי מאוד פורה – חקרתי לעומק עשרות רעיונות השקעה הרבעון ואפילו מצאתי כמה השקעות מעניינות עם פוטנציאל גדול אפילו עד סוף השנה – אבל לא בטוח שברבעון הקרוב! התלבטתי מאוד אם להוסיף פלפל לתיק עם כמה שמות חדשים שמאוד מפתים, בחלקם אני אפילו משקיע , אבל המחירים של החברות שאני מכיר הכי טוב כל כך זולים שזה יהיה מיותר להיכנס להרפתקאות – בטח בתחרות כל כך קשה!

אז זה התיק שלי לרבעון השלישי:

שם הניירמחיר בתחילת רבעון שלישי 2020אחוז מהתיק
שוהם אפ 1284.4 אג'30%
רני צים279.5 אג'30%
אקסל 102.9 אג'30%
רפק 1950 אג'10%
סה"כ100%

יחסית אליי- תיק דיי סולידי כשההחזקה הכי גדולה היא 30%. אלה החזקות שאני דיי בטוח בהן לרבעון הקרוב. חברות שהוכיחו חוזקה גם בשיא הקורונה ואני מרגיש איתן בנוח לא משנה לאן הקורונה תלך!

אני רוצה להודות לאסף רביד מנהל התחרות שנשאר אתמול עד 3:00 בבוקר כדי להזין תיקים למערכת! אפשר לעיין בתיקים בלינק הזה במהלך כל התחרות!

אסף רביד עובד על אוטומציה שתעדכן טבלאות מובילים בלייב וכו’ וצריך גם להחליט מה לעשות עם חריגות מהחוקים (כתבי אופציות יותר מ-30% למשל אולי נמיר לנכס הבסיס או לפזר בין שאר ההחזקות).

בסיבוב הזה של התחרות יש לנו 42 משתתפים! קפיצה יפה מהפעם הקודם. שתהיה תחרות מעניינת ובהצלחה לכולם!

הייתי אמור לעשות היום בערב שיחת זום לסיכום רבעון ושאלות ותשובות אך צצה לי שיחת זום עם הנהלה מעניינת – אערוך את השיחה מחר בערב. כנסו לקבוצת הטלגרם כדי להתעדכן ולקבל קישור!

נתראה בקרוב 🙂

Print Friendly, PDF & Email

38 מחשבות על “סיכום תחרות ההשקעות ופתיחת תחרות ההשקעות 2.0! (כולל התיק שלי לרבעון)”

 1. הי שלומי,
  אני לא משתתף, אז חף מאינטרס, אבל תיקים פורסמו כאן אחרי תחילת המסחר,
  לכן, מן הראוי, שיילקח השער של סוף היום, אם רוצים להיות הוגנים,
  בהצלחה לך ולכולם

  1. שלומי ארדן

   לגבי התיק שלי – זה נכון ולכן לפני תחילת מסחר שלחתי את התיק שלי לגלעד רוזבן עד שנכין סיכום. בתיק שלי אין יותר מדיי משחקים או הפתעות והוא דומה מאוד לרבעון הקודם, אז אני ״מרשה״ לעצמי 😉

  1. שלומי ארדן

   חחחח אני מפרגן!
   לא לדאוג כל הבאגים יתוקנו על ידי אסף התותח, פשוט הוא צריך לישון קצת 🙂

 2. אורן הס

  היי,

  special requests

  אפשר שהתיק שלי יהיה בשם ‘האסקי’ במקום אורן הס?

  חוץ מזה עשיתי טעות ורשמתי מלרן כשהתכוונתי למניות שלה שכמובן לא ניתן לקנות חוץ מדרך קניה של עלדב.
  ולכן לא הבנתי למה רשום בטבלה שבחרתי באגח של מלרן 🙂
  אם אפשר לתקן למניה של עלדב זו הייתה הכוונה המקורית. אם לא, נחיה אם קצת אגח בתיק :))

 3. יעקב ורטמן

  לדעתי הפרס למקום ראשון צריך להיות ארוחת צהרים עם שלומי כשהמנצח משלם ולא חשוב אם שלומי ניצח או האחר!!

  1. שלומי ארדן

   שטויות, אני מזמין!
   ואם אני מנצח אני אקנה לעצמי חומוס 🙂

 4. ‪Orna Amedi‬‏

  שלומי התותח, התיק שלי הוא כמו שלך, אמיתי, אז אם אתה מנצח אתה מזמין גם אותי לחומוס

 5. אהרון

  שלומי שלום. האמת שיש לך טעות בחישוב!
  יש מנצח במשחק המשקיעים של הרבעון הראשון והוא אני 🙂
  שים לב לתיק שהעליתי בלילה בתאריך 3.4.2020 איפה שכולם העלו את התיקים שלהם.

  בכדי להיות פייר חישבתי את התשואה של התיק שלי מתאריך 3.4.2020-30.6.2020 – והתשואה שלי היא 59% מעל זו של אסף עליו הכרזת כמנצח 🙂

  אני מעתיק כאן את ההודעה שלי שמי שרוצה יוכל לראות:

  אהרון
  03/04/2020
  גו.די.אם – 40%
  וואיטסטון – 20%
  בי.ג’י.איי – 15%
  נקסט ג’ן – 15%
  אקסל אפ 9 – 10%

  התיק הזה יהיה בחמשת הראשונים – רשמו לפניכם ?

  בין התאריכים 3.4-30.6 התיק שלי עשה את הביצועים הבאים:

  אקסל אופציה 9 עלתה 184.10%
  נקסט ג’ן עלתה 127.27%
  גו.די.אם עלתה 23.64%
  וואיטסטון עלתה 26.48%
  בי ג’י איי עלתה 29.07%

  סך הכל תשואה של 59% – מקום ראשון במשחק המשקיעים שהרצת ?

  כל אחד מוזמן לבדוק את החישובים, יכול להיות שאני טועה שזכיתי….חחחח

  הכל באווירה טובה כמובן

  1. שלומי ארדן

   היי אהרון – מעניין מאוד!
   דווקא היה משמח אותי אם היה מנצח משקיע שמתמקד במניות קטנות בישראל, ועוד איזה קטנות- בהשוואה אליך אני משקיע באפל!
   אתה יכול לכתוב כמה מילים על למה בחרת בחברות האלה?? בוואיטסטון אני יודע שעדי צים קונה, בי.ג’י.איי בכלל בשימור ונקסט ג’ן חברת מעטפת! טכנית אפשר לקנות בהן מניות בכלל?

   לגבי הסיבוב הקודם- נכנסת ממש באיחור אני לא יכול לשים משקיעים עם תקופות שונות כדי שלא יווצרו בעיות השוואה, והכנסת משתתפים כמה ימים אחרי פתיחת רבעון זה כמו להגיד שהתחרות פתוחה כל השנה..
   לגבי הכנסת משתתפים אחרי – היחיד שפרסם אחרי פתיחת המסחר זה אני וכפי שכתבתי שלחתי את התיק שלי כבר לפני כן.
   האמת שאני מאוד מתלבט לגבי התיק החדש שלך לרבעון, אני רוצה שתשתתף וגם ספציפית אתמול היה יום חיובי אז הפספוס של אתמול רק ישים אותך בחיסרון, אז או שאני אכלול אותך בלי היום הראשון או שאני אכלול אותך עם היום הראשון אבל עם “כוכבית”.

   דווקא השאלה שיותר מעניינת אותי היא האם בכלל אפשר לקנות את המניות האלה בשימור או חברות מעטפת? אישית אף פעם לא השקעתי בחברה בשימור ולא שמתי הגבלה על העניין הזה כי לא חשבתי שמישהו ילך עליהן.
   בקיצור בהחלט סיקרנת אהרון! בדיוק כדי ללמוד על סגנונות כמו שלך צריך תחרות 🙂

 6. אהרון

  התכוונתי כמובן לרבעון השני*

  אעלה את התיק שלי לרבעון השלישי כעת ומקווה שהפעם אכן תעלו אותו שלא כמו פעם קודמת ?:
  אני הולך באותו הקו ומאמין שהחברות הבאות ייתנו תשואה עודפת בגדול על השוק

  וואיטסטון 25%
  בי.ג’י.איי 30%
  גו.די.אם 30%
  קנביט 10%
  דקמא קפיטל 5%

  בהצלחה לכולם

 7. אהרון

  שלומי אהלן! ערב טוב
  אני חושב שלמען ההגינות תכלול אותי אך ללא היום הראשון – את התיק שלי לרבעון הבא פרסמתי אתמול בלילה ככה שאת העלייה של כמעט 3% בבורסה אתמול הפסדתי ואני צריך לקחת זאת בחשבון ?

  בנושא בחירת ההשקעה שלי שהניבה 59% תשואה ברבעון האחרון אני ארשום כמה מילים כפי שביקשת אך זה יהיה רק בשבת בערב מכיוון שזמן זה משהו שחסר מאוד בתקופה האחרונה.

  בכל מקרה אשמח לחשוף לראשונה כאן באתר את תיאוריית “ביצת ההפתעה” בהשקעות שפיתחתי. נתראה בשבת בערב. עד אז שיהיה לכולכם סופש נעים ?

  1. גיא ארואסטי

   מה שלומך אהרון ?
   מה דעתך על אי.אל.די ?
   חברה קטנה בשווי 14 מיליון שמור השקעות לא מזמן החלו להיות שם בעלי עניין.

   1. אהרון

    היי גיא!
    חקרתי את הדוחות של חברת אי.אל.די (ALD)
    אין לי רישיון ייעוץ השקעות ולכן אסור להמליץ על רכישה או מכירת מניות (למרות שאלו עם רישיונות הייעוץ לפעמים שואלים את דעתי ומתייעצים איתי על חברות מסוימות ככה שזה די בלוף כל הנושא ?)

    אני חושב שבגדול פגעת פה! אי.אל.די הינה אחת החברות בעלות שווי שוק נמוך מאוד (14 מיליון שקלים בלבד) המעניינות בבורסה בארץ! נסחרת לטעמי האישי באמת בזול מאוד ביחס לתחומים הרבים שהיא מתפרסת עליהם.

    ניתן להבחין גם שאי.אל.די הינה חברה שמציגה צמיחה יפה בהכנסות שנה אחרי שנה וחתמה לאחרונה על חוזה סופר מהותי בעל ערך רב!
    החברה נסחרת מתחת להון העצמי, ובהשוואה לחברות כמוה שנסחרות בארה”ב, לא אשקר ואני מודה שראיתי כבר חברות בגודל שלה פחות או יותר שנסחרות בשוויים פי כמה וכמה מ-אי.אל.די.

    העניין איתה שהסחירות שם נמוכה וזה מתכון לכך שהרבה משקיעים מאבדים עניין בדרך וזורקים סחורה לשוק – אך גם לאקסל כמשל היו ימים לפני חצי שנה שהיה שם מחזורים של 5-10 אלף שקלים ביום סביב שער 50 ? ותיראה איזה יופי איתה היום!

    אני מצפה לראות גם גידול ברווח הנקי של אי.אל.די השנה ואז השער היום באמת יהיה מצחיק. לדעתי מי שסבלני יוכל לקצור פירות שם.

    שיהיה בהצלחה איתה!

   1. אהרון

    שלומי והחברים היקרים שבת שלום!

    כאמור הבטחתי שארשום קצת על אסטרטגיית ההשקעה שלי במניות קטנות ביותר בבורסה הישראלית שהניבה תשואה של 59% על התיק שהצגתי ברבעון השני, והמשכתי באותו קו גם במשחק המשקיעים החדש של המחצית השנייה של השנה עם התיק הבא שלטעמי יכה את השוק במחצית ה-2 של 2020:

    וואיטסטון 25%
    בי.ג’י.איי 30%
    גו.די.אם 30%
    קנביט 10%
    דקמא קפיטל 5%

    אז למה אני מאמין מאוד בחברות הספציפיות הללו בזמן שמשקיעים רבים יסתכלו על המניות הנבחרות ויחשבו לעצמם שאני “מטורף”, משקיע עם “ביצים” ושהתיק הנ”ל הוא בסיכון גבוה מאוד, בזמן שאני דווקא חושב שיש לי סיכון אך קטן מאוד מול סיכוי להשיג תשואה חלומית על החברות הללו, הרבה יותר ממה שרובכם חושבים.

    אז על מה אני מדבר ומה זו בדיוק תיאוריית “ביצת ההפתעה” בהשקעות שפיתחתי?

    ראשית חשוב לי לציין שמתוך בערך 420 מניות בבורסה הישראלית – על מנת למצוא את המניות הספציפיות הללו חקרתי דוחות של רוב החברות בארץ בצורה מקצועית, ושניתן למצוא על יד אחת את החברות הספציפיות באסטרטגיה הזו.

    אז מצאתי חברות בודדות בעלות שווי שוק נמוך ביותר (שהחברות הזולות ששלומי מוצא הן כמו השקעה באפל לעומת החברות בהן אני משקיע ?). חשוב לי כשאני מוצא חברות כאלה, שעומד מאחריהן בעלים “חזק” עם כיסים עמוקים בעל חזון.

    אז למה “וואיטסטון”, “בי ג’י איי” ו”גו.די.אם” הן חברות מיוחדות ובודדות בנוף של הבורסה בארץ ולמה בחרתי להשקיע דווקא בהן ולא באחרות?

    נתחיל בוואיטסטון שבעל השליטה שם הוא עדי צים, איש עסקים מצליח שאני מאמין בו מאוד באופן אישי, הוא גם מוכיח פעם אחר פעם שהוא מכניס את היד לכיס ודואג לחברות שלו. עדי צים השתלט בינואר האחרון על חברת וואיטסטון ונהפך לבעל השליטה שם. אהבתי מאוד שהוא הכניס יד עמוק לכיס והכניס לחברה מעל 4 מיליון שקלים לפי שערים גבוהים מהשער שוואיטסטון נסחרת כיום, הוא גם רכש חזרה בהרבה כסף אופציית פוט שנתן לרוכש צד ג’ לקנות את מניותיו.

    אני מזהה כאן רצינות של עדי צים, שמחזיק חברה שנסחרת בשווי של סביב 15 מיליון שקלים עם קופה של בערך 5 מיליון. האם זה מספיק לי בכדי להשקיע?
    התשובה היא לא!

    בנוסף אני גם עושה חקר על האפשרויות של אותו בעלים ומנתח אילו חברות הוא יוכל ליצוק לתוך החברה חסרת הפעילות שלו כרגע – אז לעדי צים יש שלל של חברות פרטיות מבטיחות שהוא מחזיק שנים (סתם לשם ההדגמה נכנסתי לאתר של עדי צים וראיתי שם הרבה מאוד חברות פרטיות בשליטתו) ומבחינתי אם ייצוק אחת מהן לתוך חברת וואיטסטון אני רואה כאן פוטנציאל לרווח ענק!

    על אותו עיקרון חברת “בי ג’י איי” שהינה חברה קטנה שהחזיקה עד לא מזמן במניות השליטה בחברת וילי פוד – בפברואר האחרון “בי ג’י איי” מכרה את אחזקות אלו בסכום של 28.5 מיליון שקלים.

    עיקרון הבעלים החזק: רמי לוי הוא בעל השליטה בחברת בי ג’י איי….

    אני מאמין שרמי לוי ייצוק לשם פעילות מצויינת.

    מדובר בחברה שנסחרת בשווי של 30 מיליון עם קופה של 28 מיליון שקלים.

    היא נסחרת ברשימת השימור והרבה אנשים נרתעים מהשקעה בחברות שימור (נסחרות פעמיים ביום ב-10:14 וב-17:23). אך דווקא בגלל זה אני מזהה בחברות כאלה הזדמנות גדולה, כי אני יודע שאין לי הרבה תחרות ברכישת מניות בחברות כאלו וכשהפוטנציאל יתממש אני אגרוף רווח גדול מאוד. חלקן נסחרות במחיר נמוך לעומת הפוטנציאל וכשאני מזהה חברות זולות כמו “בי ג’י איי” אני מתחיל לאסוף סחורה.

    אז מה האפשרויות שאני רואה לנגד עיניי שרמי לוי יכול ליצוק לתוך בי ג’י איי? קודם כל הוא מחזיק בגוד פארם, בנוסף הוא החל להשקיע לאחרונה בחברות טכנולוגיית מזון ויש גם אפשרות ישנה של השקעה בדיור מוגן ומלונאות (למרות שבתקופת פוסט קורונה לדעתי זו אפשרות לא קיימת).

    מבחינתי ביצת ההפתעה שגלומה בבי ג’י איי היא מדהימה ותהיה הפתעה בתוך הביצה, אני לא יודע מה תהיה הפעילות, אך ההפתעה תהיה טובה כי אני סומך על רמי לוי שיש לו חברה בשליטתו עם קופת מזומנים גדולה ללא פעילות – הוא יממש את ההזדמנות בצורה המיטבית.

    מה הסיכון הכי נורא בבי ג’י איי במידה וכל מה שאני בונה עליו לא יתממש?

    בי ג’י איי צריכה להכניס פעילות בחצי שנה הקרובה עד סוף 2020 על מנת לחזור לרשימה הראשית בבורסה ואז גם המחזורים הנמוכים יעלו בהתאם (סתם בכדי לתת מושג גם אקסל הייתה בשימור עד לפני כמה חודשים כדולומיט והיום היא מככבת ברשימה הראשית).

    אם רמי לוי לא ישכיל להכניס פעילות בחצי שנה הקרובה, הסיכון הגדול הוא שהחברה תימחק מהבורסה והכסף יחולק בין בעלי המניות מה שנותן סיכון להפסד של סביב 10% על כל הפוזיציה. זה סיכון שאני באופן אישי מוכן לקחת אל מול הפוטנציאל.
    אני חושב שרמי לוי לא מטומטם עד כדי כך שהוא לא ינצל הכנסת פעילות לבי ג’י איי. הסיכוי של אי הכנסת פעילות לתוך בי ג’י איי בחצי שנה הקרובה הוא קטן ביותר לטעמי.

    ומה אם בכל זאת הפעילות שתיכנס תהיה פעילות מאכזבת לטעמי?

    כאן אני רוצה להביא את הדוגמא המושלמת מהתיק שלי ברבעון האחרון – בחרתי 15% מהתיק את מניית נקסט ג’ן (שאגב אני חושב כרגע באופן אישי שהיא אינה שווה השקעה) ועשיתי תשואה נכון לתיק במשחק של שלומי – 127% למרות יציקת פעילות מאוד מאכזבת!!!!

    נקסט ג’ן נסחרה בשווי נמוך מאוד, וחיכיתי שתיכנס לשם פעילות מבטיחה, בסוף הם הכניסו חברת ביומד שלדעתי ללא פוטנציאל מיוחד בשם סנט טק. למרות האכזבה שלי מ”ההפתעה שהתגלתה בתוך הביצה” סגרתי פוזיציה שם ברווח של 231%.

    מעניין מה היה קורה אילו היו יוצקים שם פעילות שלטעמי?

    בגדול גם על “גו.די.אם” יש לי מילים טובות להגיד, חברה זולה שממתינה ליציקת פעילות והבעלים שם חגית להב (אישתו לשעבר של אלי להב) ומשפחת טנוס מקבוצת הבנייה בסט, מחפשים ליצוק שם פעילות מיוחדת ומכניסה.

    אני ממתין שם בסבלנות מופתית ולא לחוץ שיש שם מחזורים אפסיים – כשהפוטנציאל ימומש יהיה קשה לעצור אותה.

    דקמא קפיטל נסחרת ברשימה הראשית מתחת לרדאר של כולם ואני ממתין שיגלו אותה – זו חברה שמחזיקה 3 נכסי נדל”ן מניבים בלונדון והסביבה ובשטח ענק במרכז בודפשט, הונגריה ששווה בספרים סביב 30 מיליון שקלים, יש שם קופת מזומנים שלבג משתווה לשווי השוק של דקמא. מה עם כל נכסי הנדלן?

    היא נסחרת בערך שליש מההון העצמי, גם כאן אני סופר סבלני, זה ייקח זמן אך לא מודאג מההשקעה פה.

    חשוב לי לסיום להגיד שכל הנכתב לא מהווה המלצה לשום דבר ואת התובנות שלי וכלל הניתוחים שנכתבו אני סוחר בעצמי.

    חברים, שיהיה בהצלחה לכולכם ותרוויחו!

    1. שלומי ארדן

     יפה מאוד אהרון!
     1. אני מרגיש מצחיק שאני דווקא זה ששואל את זה אבל האם אתה מצליח לבנות פוזיציות סבירות בחברות האלה של נאמר מאות אלפים? כמה כסף לדעתך ניתן להשקיע באופן הזה?

     1. מהדעתך על למשל וואיטסמוק שהיה נראה שתיכנס פעילות מעניינת של מנינט שבסוף בוטלה? או צירון בתי זיקוק? שתיהן די מתאימות לאסטרטגיה לא? או שבעל השליטה לא מספיק חזק?

     3. בדוגמה של וואיטסטון – נניח שתוכנס פעילות של עדי, אתה לא חושש מדילול מסיבי בתמורה להכנסת הפעילות? מה מגן עליך פה מינימום החזקות ציבור? הרי גם באס.אר עדי הרשה לעצמו להגיע ל90% שליטה!

 8. אהרון

  היי שלומי

  1. לבנות פוזיציות רציניות במניות כמו בי ג’י איי, וואיטסטון ו-גו.די.אם לקחה לי זמן. מכיוון שאין כמעט סחורה צפה בהיצעים (למרות שלפעמים מגיע מוכר בעל כמות שמעוניין למכור וכאן ניתן לבנות פוזיציה יפה בצורה יחסית מהירה). יש ימים שאני רוכש סחורה אפילו ב-3-4 אלף שקלים במניות אלה. אני מודה שזה מעט אך אני רואה לטווח ארוך אני חושב שאפילו ה-3-4 האלו בעלי פוטנציאל טוב להיות פי כמה בהמשך.

  2. בוואיטסמוק אני רואה המון חסרונות ולכן זו חברה שלא אשקיע בה. גם אין שם בעל שליטה חזק וגם הם איכזבו את המשקיעים מאוד קשה מספר פעמים והמשקיעים שם הפסידו עשרות אחוזים מהשקעתם. קשה מאוד לבנות אמון שמתרסק בשוק ההון.

  צירון בתי זיקוק גם לא אשקיע מכיוון שהפעילות שנכנסת שם במסחר באמזון רב הנסתר על הגלוי, הם לא מפרטים יותר מידי על ליבת העסק ולכן זה מדליק לי נורות אדומות. בנוסף אני קצת מבין בתחום ושולי הרווח לדעתי הולכים ונשחקים שהתחרות גוברת בין הסוחרים.
  וכמובן בצירון הם בנו שם מנגנון שדי דופק את המשקיעים מהציבור והדילולים שם הולכים לקרות בכמה שלבים ואם בכלל יתממש המיזוג – אני רואה כאן שווי שוק מנופח מאוד של צירון ביחס לפעילות הנכנסת.

  בשווי של מעל 100 מיליון שקלים שיהיה שם אני מצפה לראות רווח של מעל 10 מיליון שקלים – והרווח שהיא תציג יהיה רחוק מזה.

  3. שלומי תראה, כמובן שאני מצפה לדילול מסיבי בוואיטסטון. עדי צים לדעתי יכניס חברה פרטית שלו ויקצה לעצמו 70-80% מוואיטסטון. אבל אם נעשה את החישוב. בשווי כרגע גם אם נכפיל פי 4 או 5 את שווי השוק של וואיטסטון ומקבלים חברה פרטית מצויינת של עדי צים – אני חושב באופן אישי שהתמחור כדאי עבורי כמשקיע כי עדי צים מביא לשוק חברה עם ערך מצוין.

 9. עכשיו נראה שבתיק שלי יש באג – ביקשתי 100%מנייה, לא 40%. משום מה יש 60% מזומן.

 10. אהרון

  שלומי היי
  אפרופו סעיף 1 ששאלת אותי אתמול:

  1. אני מרגיש מצחיק שאני דווקא זה ששואל את זה אבל האם אתה מצליח לבנות פוזיציות סבירות בחברות האלה של נאמר מאות אלפים? כמה כסף לדעתך ניתן להשקיע באופן הזה?

  /————————————————-/

  אז הדוגמה הטובה ביותר היא היום – רכשתי היום בכמעט 8 אלף שקלים מנה ב-“בי ג’י איי”. אני מסכים שמדובר בסכום לא גדול ביחס לפוזיציה שאני בונה שם, אך כמה ימים כאלה וניתן להגיע לפוזיציה יפה…

  המוכרים בקושי מופיעים בשערים אלו 86-92 (אלו שערים אטרקטיביים לטעמי סביב הכסף שבקופת החברה)…וכל עוד הם יופיעו בשערים אלה בימים הקרובים, אני ממשיך להגדיל אפילו במנות קטנות. מי כמוך יודע שהדבר החשוב ביותר בשוק ההון זה סבלנות. יהיה טוב!

  1. שלומי ארדן

   יפה מאוד וניצול של היתרון לקוטן! עבורי לצערי החברות האלה קטנות מדיי, אבל זו בהחלט דרך לעשות קפיצת מדרגה!

 11. לגבי ההחזקה הגדולה שלך בשוהם אופציה.
  האם לא נראה לך שלא הגיוני להשקיע במניה או באופציה בזמן שהאג”ח נסחר בתשואות שמתקרבות ל 20%? כלומר השוק מעריך שלשוהם יהיה קשה למחזר את החובות. יש לציין שהאגחים קצרים מאוד.

  1. שלומי ארדן

   היי אמיר, זו שאלה שעולה הרבה לאחרונה.
   אני לא חושב שתהיה לשוהם בעיה כלשהי לשלם את החוב עם מיחזור או בלי. נוצר מצב מוזר בשוק האגח הישראלי בו באגחים מסוימים הריבית היא דו ספרתית למרות מה שנראה לי כמו סיכון אפסי לחדלות פירעון. גם במלרן המצב דומה. התמחור במניה של שוהם אטרקטיבי עם או בלי מחזור אגח נאמר עד תחילת 2021 ושם האפסייד לא מוגבל כמו באג”ח (שם אמנם התשואה לפדיון גבוהה, אך כפי שכתבת המח”מ קצר והרווח המקסימלי הוא כמה אחוזים)

   1. זו אחת מהזדמנויות לא מועטות שיש בשוק הקונצרני עכשיו.. יחס סיכוי סיכון נהדר. אני תוהה איך ישפיעו רכישות בנק ישראל על האגחים הלא מדורגות / בדירוג נמוך יותר. זה יכול ללכת לשני הכיוונים

   2. תודה רבה על התשובה.
    אני משקיע הרבה יותר סולידי שדי חושש לבסס את התיק שלי על אופציות.
    אני אישית מעדיף אחוזים בודדים יחסית בטוחים מאשר סיכוי להכפיל את הכסף. אין לי את העצבים החזקים האלה:).
    נכון להיום בשוהם אג”ח א התשואה היא כ 18% למחמ שקטן משנה.
    אני חותם בכל התיק שלי על תשואה כזו לשנה:)
    ללא קשר מאוד אוהב לקרוא את כתבותיך המקצועיות שעוזרות לי בהשקעותיי.

    1. שלומי ארדן

     היי אמיר, בשמחה!
     אין ספק שהכל יחסי. אבסולוטית תשואה כזו על אגח כל כך בטוח זה מצוין, אבל יחסית לאלטרנטיבות זה פחות בולט לי. זה ממש סימן התקופה כיום בשוק הישראלי- עודף הזדמנויות. זו לא הגזמה לומר שיש חברות ברבע מחיר שניתחתי ואני לא משקיע כי יש דברים טובים יותר..

 12. הי שלומי. איך אתה מסביר את העיוות הזה שחברה כמו לסיכו מקבלת פרוייקט על מעל 100 מיליון שח ובתגובה לכך השוק מוריד אותה …. ?

  1. שלומי ארדן

   חברה קטנה, זה הכל. כשהמצב קשה במשק הן יורדות יותר אך כשהדברים נרגעים הן עולות הרבה יותר ואז הפנדמנטלס באים לידי ביטוי.

 13. פינגבאק: Q3 portfolio performance and my portfolio for Q4 – Israel Value Blog – Shlomi Ardan

השאר תגובה

גלילה למעלה