סיכום הרבעון השלישי בתיק ומחצית בתחרות ההשקעות

נראה שמי שמביים את שנת 2020 החליט להפוך אותה לסרט ללא הפוגת מנוחה. בדיוק כשחשבנו ברבעון השני שעברנו את הגרוע מכל מסתבר שהשנה, כמו כל סרט טוב, שמרה את השיא לסוף. בכל זאת, הסיבוב הנוכחי של הקורונה מרגיש לי שונה מאוד מהסיבוב הקודם. אנחנו כבר יודעים אילו חברות הצליחו לעבור את הסגר הראשון בלי בעיה ועם שמירה על רווחיות (רני צים ושוהם לדוגמה) ואילו חברות מצאו את עצמן בבעיה שהסגר הנוכחי מחמיר (פתאל). אני משוכנע שחברות מהסוג הראשון ימצאו את עצמן במצב טוב יותר אחרי הקורונה, מתי שזה לא יהיה, מאשר הן היו לפניו.

במבט מאקרו המגמות שליוו אותנו במחצית הראשונה של השנה – ביצועי יתר של ארה”ב ושל סקטור הטכנולוגיה – המשיכו ללוות אותנו גם ברבעון השלישי. מדד ת”א 125 סיים את הרבעון השלישי בתשואה של קרוב ל-0% בזמן שמדדי ארה”ב, כולל הנאסד”ק, סיימו בתשואה חיובית נאה. במבט שנתי, עם זאת, ההבדלים בין המדדים בולטים כשמתחילת השנה מדד ת”א 125, כמו גם מדדי צרפת ובריטניה , נמצאים סביב מינוס 20% מתחילת השנה, ה-S&P סביב ה-2% והנאסדק מככב בפלוס 22%.

[ביצועי מדדי מניות מתחילת השנה. מלמעלה למטה – הנאסדק בסגול, ה-S&P בתכלת, מדד ת”א 125 ב-כחול ו-CAC40 הצרפתי בורוד]

אז האם המדדים גרמו לכך שמשחק ההשקעות יהיה מכור? האם רק למשקיעים בחברות טכנולוגיה היה סיכוי? אני טוען שהיות והקורלציה של מניות קטנות עם שוק המניות נמוכה, גם בתקופות כאלה יש למשקיעים במניות הקטנות תקווה ככל והם עושים עבודה טובה ויסודית. עבור כל אחת מהחברות בתיק ההשפעה של כל הצלחה עסקית או עסקה חדשה גדולה בהרבה מההשפעה של צמיחת התל”ג, וכפי שנראה – חברות מצוינות מצליחות לצבור הישגים גם בשיא המשבר.

המניות בתיק

זה היה התיק שלי לרבעון השלישי:

הביצועים של התיק היו חזקים וכל אחת מההחזקות עלתה בצורה יפה שעה שהמדד נשאר במקום. הישג נוסף שאני גאה בו הוא שהתשואה של התיק האמיתי שלי הייתה קרובה מאוד לתיק הוירטואלי.

אמרתי בתחילת השנה שהיעד שלי הוא 40-50% בשנה. יצא שהרבעון הכיתי את המדד במעל 50%. ובשנתיים האחרונות – כבר הפסקתי לספור… זה אפילו לא משנה אם נבחר את המדד האמריקאי או אפילו את הנאסד”ק – המטרה היא, בעזרת עבודה יסודית ומעמיקה, להשאיר את כולם באבק.

הכוכבת של הרבעון ושל השנה המשיכה להיות אקסל, ולא בכדי. מתווה הסיבים סוף סוף אושר, והחברות כבר מתחרות מי תשקיע יותר, וכמה שיותר מהר. בנוסף, אקסל הכריזה על כמות מדהימה של עסקאות כולל רכישה של חברת AOS לפי מכפיל רווח 2.5 לפני סינרגיות, השקת מוצרי ה-IOT והבית החכם של בזק, הזמנות רבות למוצרי פייבר והודעה מהשבוע שעבר על זכיה במכרז על אספקת פתרון סייבר למפעיל טלקום גדול באפריקה.

שווה להתעכב על ההודעה האחרונה כי לדעתי השוק קצת פספס את חשיבותה. לא רק שזו הפעם הראשונה שאקסל מוכרת ביבשת אפריקה ושהיא זכתה במכרז מה שמעיד על כוחה התחרותי בראייה עולמית, אלא למפעילי הטלקום הגדולים באפריקה יש עשרות מיליוני משתמשים כל אחד וכאשר חברת טלקום טלקום בוחרת פתרון סייבר – היא נוטה להישאר איתו. אני חושב שהשוק ראה את ההזמנה הראשונית (1.3 מיליון דולר) והסיק שזה לא מספיק משמעותי, אלא שמדובר בהזמנה ראשונה של רשיונות. אחרי שייגמר המלאי תוך כמה שבועות/חודשים וככל והמוצר יצליח (ובארץ אנחנו כבר רואים את כל מפעילי הסלולר מוכרים את המוצר של אקסל) אנחנו נראה עוד ועוד הזמנות, עם פוטנציאל להכנסות SAAS קבועות בהיקף עצום. מכיוון שמדובר במוצר תוכנה שהפיתוח שלו כבר הושלם – הרווחיות על המכירות האלה צפויה להיות גבוהה מאוד. אקסל גם גייסה בספטמבר כמה מיליונים בהקצאה פרטית(כולל מהקרן שלנו ואף ממני באופן אישי) במטרה מוצהרת למיזוגים ורכישות והתרחבות בחו”ל, ואני מצפה לראות מה אקסל תעשה עם הכסף.

גם לרני צים היה רבעון מצוין. בולטת במיוחד העסקה עם ריט 1 בגני תקווה, בעקבותיה יירשם רווח משמעותי (גם חולק דיבידנד) והרכישה של פעילות מידאס במגזר הערבי תמורת 70 מיליון. הרכישה של מידאס משמעותית במיוחד ותשחרר את רני מהחובה לעבוד עם שותף חלש (על פי ההסכם בין רני למידאס כל פרויקט חדש במגזר הוא בשותפות 50%/50% בין רני צים למידאס). עכשיו כשרני קנתה את מידאס – אני מצפה לראות האצה בבניית המרכזים במגזר הערבי ברבעונים הקרובים והכרזות על מרכזים חדשים. נראה שהשוק הבין שהעסקה טובה לרני ובמחיר מצוין ובעקבות הרכישה המניה של רני עלתה יותר מהמניה של מידאס הנרכשת! חריג מאוד בעסקאות רכישה בהן בממוצע החברה הרוכשת יורדת והנרכשת עולה, אבל אצל רני שמתמקד ביצירת ערך – השוק הגיב לדעתי בצורה נכונה ואפילו בחסר. רני צים הגדילה לעשות ואף פרסמה מצגת המבהירה את השפעות הרכישה.

שוהם ביזנס עברה גם היא את הרבעון יפה עם הגדלה של 30 מיליון ש”ח במסגרות האשראי מדיסקונט ומלאומי, פלוס הקלה בקובננטים. החברה הראשונה בענף שמקבלת הגדלת מסגרת מהבנקים מאז הקורונה. אני מנבא שברבעון הרביעי כבר נראה את תיק האשראי חוזר לגידול והדרך לתיק (ולשווי שוק) של 500-600 מיליון קצרה משנדמה. אגב, בדוח הרבעון השלישי אני צופה עליה ברווחיות שכן סוף סוף עליית התעריפים שלוקח לה כמה חודשים להתגלגל תתחיל להתבטא בתוצאות כך שתיק הלוואות של 300 מיליון ירוויח כמו תיק גדול בהרבה.

בשותפות אלון תבור – רפק, ג’נריישן ומבטח שמיר – יש תנודתיות רבה בתוצאות החשבונאיות של התחנה בגלל שינויי מט”ח, אך הרווח המייצג של התחנה נותר יציב וצפוי. בקרוב אפרסם את החלק הבא על מבטח שמיר – הפעם על החזקות הנדל”ן שלה.

הרבעון דיברנו גם דיברנו על הרבה חברות חדשות – ביו ויו, ערך פיננסים, ג’נריישן קפיטל, ש.ב.א ומבטח שמיר בה נשארו לנו עוד שני רכיבים מעניינים לנתח. גם ברבעון הרביעי נדבר על חברה או שתיים שלא דיברנו עליהן עד כה, עם עוד הרבה חברות על אש קטנה. על אף שאני מסתכל על עשרות חברות שהייתי מגדיר כמעניינות אני לא ממהר לכתוב על חברות נוספות – אני מאמין בערכם של מיקוד והבנה לעומק של עסקים, ובהשקעות לא מקבלים נקודות בונוס על גיוון אלא רק על דיוק.

הרבעון אני עובד יחד עם שני מתנדבים על מיפוי עדכני של כל המניות בישראל כך שמי שרוצה לחפש שמות מעניינים חדשים – צריך רק להמתין רבעון!

זמן מחצית – תחרות ההשקעות

זה מצב התחרות נכון להיום:

מקום שני מתוך 44 משתתפים זה לא רע בכלל! בטח בטווח של רבעון אחד שכולל הרבה רעשי רקע, ואני מקווה שהרבעון הנוסף בתחרות יאפשר לי לשפר מיקום. המשתתף היחיד שעקף אותי הוא אריהק שהצליח מאוד עם תיק ממוקד בטסלה, סנאפצ’ט, סולאראדג’ ו-Square

יש עוד הרבה משתתפים עם תשואה גבוהה מאוד. רבים מהם עם החזקות דומות לשלי (וזה בסדר גמור) וחלקם שונים לחלוטין – מוזמנים לעיין בגיליון התחרות ולחפש רעיונות מעניינים.

אני מזכיר תחרות ההשקעות הנוכחית כוללת את הרבעון השלישי והרביעי עם הזדמנות החלפה באמצע. לכן, כל המשתתפים בתחרות שמעוניינים בכך רשאים לשנות את הרכב התיק שלהם – הגיבו בתגובות באותו שם שמופיע בתחרות עם הרכב התיק החדש בו אתם מעוניינים. אם אינכם מעוניינים לשנות את הרכב התיק – התיק שלכם ימשיך בתחרות בהרכב הקודם. למי שמעוניין לשנות, מזכיר את הכללים:

 • 4-6 אחזקות סה”כ, ההחזקות יכולות לכלול מניות, אגרות חוב וכתבי אופציה מסביב לעולם, עם זאת שימו לב שאופציות שאינן כתבי אופציה אסורים.
 • לא יותר מ-30% מהתיק בכתבי אופציה.
 • כל אחת מההחזקות תהיה בין 10-40% מהתיק – כאשר ניירות ערך שונים באותה חברה (מניה וכתב אופציה למשל) נספרים יחד.
 • הדדליין להגשת תיקים יהיה מחר (1.10.20) בשעה 10:00.

נא לפרסם את העדכון לתיק שלכם בתגובות לפוסט זה ועוזרי הנאמן אסף רביד יעזור לעדכן את התיקים.

שימו לב שמשתתפים חדשים לא יכולים להצטרף במודל התחרות הנוכחי, אך שימו שעון מעורר לסוף הרבעון כדי להצטרף לתחרות הבאה שכנראה תימשך שנה שלמה!

אני נוטה להאמין שאנחנו קרובים להשאיר את 2020 ורעותיה מאחורינו ולהיכנס לשנה הרבה יותר אופטימית עם חיסון, הסכמי שלום וחדי קרן רצים על קשת בענן. הגיע הזמן להתחיל להכין את התיק לכך. מחר בבוקר אפרסם את תיק הבלוג לקראת סוף השנה ונתחיל לעקוב.

שיהיה לנו בהצלחה, שנה טובה וסגר קצר ומועיל!

הכותב בעצמו ו/או באמצעות קרן ארביטראז׳ ואליו עשויים להחזיק בחלק מניירות הערך המוזכרים. האמור אינו מהווה הצעה להשקעה בנייר ערך או הזמנה להשקעה בקרן.

התוכן כפוף למדיניות הגילוי הנאות וזכויות היוצרים של האתר.

Print Friendly, PDF & Email

72 מחשבות על “סיכום הרבעון השלישי בתיק ומחצית בתחרות ההשקעות”

 1. אילון הברזל

  יש טעות בטבלה ואמרתי את זה כבר מיליון פעם 🙂 :
  חברת ADT.AX סיימה ב-30/6 במחיר 1.315 (וזה גם מחיר הסגירה שנרשם לה בתחרות ברבעון השני)… היא עדיין מופיעה כאן על 1.43

  1. כל הכבוד שלומי.
   מרתק כהרגלו.
   היישר כוח!

   שאלה ברשותך:
   בתחילת השנה פרסמת את התיק שלך בפתיחת שנת 2020. כלל 4 מניות + 2 כתבי אופציה.
   התיק שפרסמת עשה 9.6525- (לקחתי את כל החברות מהפוסט X אחוז האחזקה נכון לשער כיום)
   בפוסט פה למעלה אתה רושם שהתשואה שלך השנה כבר באזור ה 40%-50%
   אשמח אם תסביר טיפה אילו מהלכים עשית ומתי על מנת להגיע לתשואה הזאת.
   היה צריך תזמון מדויק מאוד של השוק (וביצים מאוד גדולות) על מנת לעבור מתשואת התיק שלך בתחילת השנה לתשואה כפי שהשאתה נכון לסוף רבעון שלישי.

   1. שלומי ארדן

    היי יוגב, תודה על השאלה. מעבר להרבה מאוד מהלכים קטנים שעשיתי עיקר התשובה לשאלה שלך היא – אקסל. התשואה שאקסל עשתה עבורי השנה היא מאוד גבוהה והיא תרמה תרומה נאה לרבעון השני והשלישי.

    אגב, זו תופעה דיי עקבית. גם שנה שעברה היו מעט מניות (שוהם ואס.אר במיוחד) שסחבו את התשואה למעלה. ב-2019 למרות שהיו לי כמה טעויות בתחילת השנה (זה היה לפני שהתמקדתי לחלוטין בהשקעות בישראל) סיימתי את 2019 בתשואה תלת ספרתית.

 2. אלעד ( כרגע מקום 15 ) :

  אס אר אקורד 30%
  שוהם ביזנס 15%
  אלטשולר שחם גמל 15%
  או.פי.סי. אנרגיה 15%
  גו.די.אם. 25%

 3. אילון הברזל

  אילון הברזל – תיק חדש:

  ADT.AX – 30%
  TMQ – 28%
  ME.TO – 12%
  AZI.AX – 10%
  USLVF – 12%
  8% – ISO.V

 4. דניאל

  אני פה רק כדי להגיד תודה ענקית על כל העשיה שלך והשיתוף שעוזר גם להדיוטות כמוני להשקיע, להרוויח ולישון בשקט 🙂

 5. אסף רביד

  העדכונים שלי לתיק:
  ZM 1/6
  QQQ 1/6
  אקסל 1/6
  GLTR 1/6
  מבטח שמיר 1/6
  קסניה 1/6

 6. אני בעיקרון נשאר כמעט באותן ההחזקות שלי למעט מנייה אחת.

  אס.אר אקורד – 16.6%
  שוהם ביזנס אופ 1 – 16.6%
  עילדב – 16.6%
  רפק – 16.6%
  פורמולה מערכות – 16.6%
  plus.l – 16.6%

  בהצלחה לכולם

 7. שלומי כל הכבוד! לצערי פספתי רבעון קודם,

  אם הייתי משתתף (אסף לא חייב להוסיף אותי לאקסל):

  30% יוניקורן טכ אפ 1

  10% יוניקורן טכ

  30% אקסל

  30% Tesla

 8. הי שלומי,

  ממש ממש תודה על קהילה כל כך איכותית מרתקת וטובה שבנית ואתה מנהל – מעריך מאד !

  ברשותך שאלה קטנה,

  אקסל

  פסיכולוגית קשה לי לפחות לקפוץ על עגלה שקפצה ב 200% וגרף שנמצא כמו טסלה 🙂
  מה גרם לך אחרי שכבר השקעת במחיר 50 בניהול הסיכונים שלך להשקיע שוב וסכומים משמעותיים באזור 145 – אתה צופה את אקסל בשערים של 300 ו 400?

  1. שלומי ארדן

   היי אלעד ותודה! מאוד מרוצה מהקהילה האיכותית גם כשזה מתבטא בשאלות קשות בהתאם – תענוג!

   את אקסל, כמו כל חברה, צריך לבחון לפי המחיר כרגע אל מול מה שמקבלים. על אקסל כתבתי תחזית לפני זמן לא רב ומאז כבר יש לא מעט חדשות ותוספות. אני רואה את אקסל מצדיקה שווי גבוה בהרבה

  2. כמו כן, למען הביקורתיות הטובה, כן שווה להתייחס גם לחברות שפחות זהרו ולהבין למה – זמן בשלות, טעות בניתוח או אין סיבה..
   דוג:
   לסיכו שתקועה, עילדב, ואף גנריישן שהיא קרן מפלצתית בהיוון גבוה עם נכסים סופר איכותיים שעדיין לא פרצה

   שוב תודה על הכל

 9. גיא ארואסטי

  העדכונים שלי:
  בי.ג׳י.אי – 25%
  גו.די.אם -15%
  יוניקורן -15%
  פלרם – 15%
  ארית תעשיות -15%
  לוזון קבוצה – 15%

 10. הי שלומי, אתה טעית בתיק שלי. אמרתי לך שהוא 100% novocure, ואתה עשית 40% מזומן.
  אותו תיק – 100% novocure!

  1. שלומי ארדן

   היי יואב – הסיבה היא שיש הגבלת החזקה עד 40 אחוז בנייר בודד! אז במקום לפסול את התיק תיקנתי אותו שיתאים אך עדיף שתבנה החזקות לפי החוקים בעצמך!

 11. תופעה מוזרה מאוד.
  חלק מהתיקים זינקו 20% כבר ביום הראשון.
  אם תורידו את 1.7 מהתחרות תקבלו סדר אחר לגמרי.
  יתכן ויש לקחת שערי פתיחה של 1.7 עם שערי סגירה של היום עבור ההגינות.
  בכל אופן מוזר..

   1. למשל שוהם ביזנס אופציה 1 שרבים השתמשו בה:
    שער סגירה 30.6: 284.4 אגורות
    שער פתיחה 1.7: 335 אגורות
    נפתחה בפלוס 17% סיימה כפלוס 16%.

    רני צים – עלתה +14.60% ב 1.7.

    חלק מהאופציות שנסחרות מעבר לים – גם שם אני חושד.
    בעקרון אפשר לבחור מניות על סמך ארועים חיוביים שיחייבו זינוק ב 1.10.
    אפילו מניות דואליות שעתידות להשלים פערים.

    1. שלומי ארדן

     מעניין. במקרה שלייצא שמאוד נפגעתי מזה בסוף הרבעון השני כי האופציה של שוהם סיימה מאוד נמוך.
     בכל אופן בתחרויות השקעות תמיד יש בעיות כאלה לכן צריך תמיד להתמקד בתוצאות של התיק האמיתי ולקחת הכל בפרופורציה.

 12. תמיד כיף לקרוא ולפתוח תראש במיוחד בעידן הקורונה המספרים יפים מאוד
  תודה רבה על הבלוג שלך שלומי
  רציתי לשאול אותך אתה סוחר יומי ? שבועי ? טווח ארוך ?

  1. שלומי ארדן

   היי אסף, אני עושה שינויים פה ושם אבל רוב הערך בתיק מגיע מחשיבה לטווח ארוך. בכל זאת, כפי שניתן לראות התוצאות ניכרות גם בתיק רבעוניי וגם ללא שינויים תכופים.

  1. אסף רביד

   שחר, אני לא מוצא אותך בתחרות של הרבעון האחרון – מה היה השם שלך שם…? או שאתה חדש בתחרות? עדכן בבקשה

 13. אופיר ויטרק תמם

  אופיר ויטרק תמם

  משנה את התיק

  שוהם 20%
  רפק 20%
  אס אר הקורד 20%
  אקסל 20%
  רני צים 20%

 14. שלומי, כמו תמיד תודה.
  כזו קהילה יפה. שנים שאני מרגיש זאב בודד….
  אין עם מי להחליף דעות, לקבל רעיונות.
  פתאום כזה בלוד מדהים, ופעיל.
  וכזו קהילה!

  א. מרתק אותי להבין את האסטרטגיות של כולם, את שיקולי האילוקציה, בכדי ללמוד ולהחכים.
  אולי יש דרך שכולם יכתבו ויפרטו יותר מאשר בתגובות כאן?

  ב. האם אני יכול לצרף את התיק שלי עכשיו, או שאחכה לרבעון הבא?

  1. שלומי ארדן

   תודה יוסף! לא השתתפת בסיבוב הקודם? אתה יכול לצרף תיק בשביל השיתוף והשיח אבל כמובן שיהיה לך קשה מאוד לנצח בחצי מהזמן! הכי גרוע חכה לסוף הרבעון

   1. תודה.
    אז זה התיק שלי –

    יוסף.

    יוטרון – 30%
    בי גי אי – 20 %
    גו די אם – 20 %
    יונקורן טכנ אפ 2 – 30 %

 15. האסקי

  אחלה סוף רבעון שלומי.

  אשמח לעדכן תיק – כינוי לתיק ‘האסקי’

  רני צים 20% נשאר
  שוהם 25% נשאר
  אקסל אופציות 20% (במקום 10 היום)
  מבטח שמיר 15%
  BRK 10% (במקום 20 היום)
  ג’נריישן 10%

  תודה ובהצלחה

 16. דניאל הלוי

  שלום רב,

  ראשית, המון תודה לשלומי על החשיפה והתובנות

  אני רוצה בבקשה לעדכן
  ארקו החזקות במקום רובוגרופ

  בהצלחה לכולנו
  דניאל הלוי

 17. Roy Wainer

  תיק ההשקעות החדש של רועי ויינר:
  – PINS – 15%
  – FSLY – 20%
  – SHOP – 20%
  – SQ – 15%
  – SE – 15%
  – ZM – 15%

 18. Eyal Netanel

  מישורים 30%
  רני צים 25%
  שוהם 25%
  סאטקום 20%
  אני מופיע ברשימה כ
  Eyal Netanel

 19. היי שלומי רציתי לומר לך תודה ענקית . אתה גרמת לי לעשות שינוי בחשיבה ויש תוצאות טובות למשל סייברוואן 70% בבילון מעל100% טלרד נטוורקס 130%ויש עוד .

  1. שלומי ארדן

   שמח לשמוע אבנר! מה היה עיקר השינוי? מעבר להשקעות בישראל?

   1. לא רוצה להגיב בשביל מישהו אחר, אבל בגדול השינוי שאתה גורם לאנשים הוא לא לעשות פעולות על בסיס יומיומי, כמו שזה נראה מלהיב כל כך כשאחרים עושים את זה באתרים שונים…. אלא לבחור בכמה מניות חזקות ולתת להם לעשות את העבודה.

    1. אורי.
     דווקא אצלי, שלומי וכל הקהילה שינו כיוון הפוך…

     מחשיבה להרבה שנים קדימה,
     להאמין שאפשר לסחור גם לטווחים קצרים, בצורה רצינית, ועל ידי ניתוחי עומק.

     1. שלומי ארדן

      תודה אורי ויוסף, שניכם צודקים. מצד אחד ובתור מי שבוחן השקעות כל יום – אין הרבה טעם בהחלפות ובפיזור יתר ונדיר שאני מוסיף שם חדש לתיק, בטח בפוזיציה משמעותית. מצד שני – בתוך הסט המצומצם של חברות שאני מכיר היטב אני מוצא הזדמנויות החלפה לטווח קצר וגם התיק שלי לרבעון הקרוב יראה זאת.

 20. ‫שי אברהמוב‬‎

  הי שלומי
  תודה על כל מה שאתה עושה.
  אם להשקיף על מישהו מלמטה (אני 3 כרגע) אז לפחות שזה אתה…
  כקורא ותיק שלך התיק שלי הוא אכן מוטה מניות שלומי ארדן עם כמה טוויסטים

  עדכון שלי לתיק (שייקה)

  שוהם אפ1 30%
  פלרם 20%
  סולאראדג’ 20%
  אקסל 15%
  מניית Zoom עם 10%
  אלקטריאון 5%

  תודה

 21. אז בעידוד מהתוצאה הלא רעה בעיני מהרבעון הקודם, אתבל את התיק הבא באחזקות קצת יותר תנודתיות.
  זה התיק לרבעון הקרוב:

  אודיוקודס 30%
  פריון נטוורקס – 15%
  baba 20%
  sedg 15%
  aapl 15%
  nkla 5%

  1. מונגי

   אני נשאר באותו התיק בדיוק למעט שינוי אחד –
   אגח דלק קבוצה, שהוא 15 אחוזים מהתיק, יוצא החוצה. במקומו נכנסת מניית יעקובי קבוצה.

   1. מונגי

    במחשבה נוספת אני רוצה להוסיף עוד נייר אחד כך שזה התיק המעודכן:
    5 אספן גרופ
    15 יעקובי קבוצה
    20 ארקו החזקות
    30 תמר פטרוליום
    30 jets

 22. Eyal jana

  השם: Eyal jana
  משנה את כל התיק התיק ל:
  אראסאל 20%
  אמיליה פיתוח 30%
  צור שמיר 10%
  LVS 20%
  GASL 20%

 23. יוסף – דווקא אורי צודק. אם זה המסר שקיבלת , אז לדעתי טעית. נכון שהמטרה היא לחפש חברות שעתידות לצמוח מהר . אבל זה לא אומר שהמניה תגיב גם היא מהר.
  כולנו רוצים לקנות ולקבל עליות מיד. אבל צריך סבלנות אם זה לא קורה, ולדעת להיצמד למניה גם זמן רב אם ניתוחי החברה והדוחות שהיא מפרסמת מראים על אנומליה בהתנהגות המניה. לא צריך ללכת רחוק – אסאר אקורד דוגמא מצויינת.

  לגבי סוחרי-יום , רובם המכריע רק שוחקים את התיק.

 24. פעם שעברה פיספסתי את הזמן אז לא נכנסתי לתחרות
  אבל בכל מקרה אני אכתוב את המניות שלי שיהיה לי לתיעוד:
  30% אסאר אקורד
  30% אלוט
  20% רבל
  20% מישורים

 25. שחר סיגר שחור

  היי ברצוני לשנות לתיק הבא:
  1. ראלקו
  2. סאטקום מערכות
  3. פלרם
  4. איביאי בית השק
  5. נאוי
  6. עמיר שיווק

 26. אוהד (משתתף פעם ראשונה)
  30% קנזון
  30% מטומי
  20% ארקו
  20% גלילאו

 27. Nadav Claude

  היי 🙂 לא השתתפתי ברבעון הקודם, משתתף רבעונית
  30% שוהם ביזנס אפ1
  30% מור בית השקעות
  30% טלסיס
  10% אלטשולר שחם

 28. אם עדיין רלונטי נכנסתי רק עכשיו ממש אשמח להצטרף ואם לא כותב בשבילי.
  באמת תענוג לקרוא אותך תמיד שלומי
  20% אלטשולר
  20% מור השקעות
  20% אקסל
  20% אנלייט
  20% שהם

 29. אסף רביד

  חברים בשעה 10:30 ננעלת אפשרות השינוי/הצטרפות – בהצלחה לכולם ותודה על העדכונים!

 30. מניות צמיחה שלומי לי אין את הכלים והידע כמו שלך אז אני נכנס בסכום לא גדול

 31. ליאור

  היי שלומי , האם תפרסם בסוף השנה עדכון לתיק הוירטואלי ? תודה

  1. שלומי ארדן

   היי ליאור – מתכנן לעדכן יחד עם סיבוב חדש בתחרות ההשקעות!

 32. שלומי. נקודה למחשבה לגבי הסיבוב הבא בקרוב.

  יש נקודה שמפריעה לי בתחרות, שהיא רחוקה מאוד מהמציאות.
  במציאות ישנו צד רווח וצד הפסד.
  והסיכונים שאתה לוקח, למשל להיכנס באופציה במקום במניה,
  משמעותיים מאוד.
  בתחרות, אין לך מה להפסיד.
  ולכן אתה יכול לשים דברים שבחיים לא היית שם במציאות,
  והיא לא משקפת כל כך את עולם ההשקעות האמתי.
  אני שם לב על עצמי שמערכת השיקולים שלי בהשקעות ‘על אמת’, שונה לחלוטין ממה שאני הכנסתי בתחרות,
  מהסיבה שכאן אני רק בא ללכת על המקסימום בכדי להצליח, ואין צד של הפסד.
  אפילו עלו בי הרהורי כפירה להכניס ביטקווין, סתם כהימור פרוע.

  רק מעורר תשומת לב,
  האם יש דרך לבנות את התחרות כמשהו קרוב יותר למציאות.

  1. שלומי ארדן

   היי יוסף – הנקודה שלך נכונה והתחרות הקרובה למשל לא תכלול כתבי אופציה (למרות שהתיק האמיתי שלי מכיל לא מעט)

השאר תגובה

גלילה למעלה