עמוד התחזיות

ותיקי האתר בוודאי זוכרים את המאמר שלי על הגישה המדעית לחזות את העתיד. אני מאמין שבין אם נרצה ובין אם לא בהשקעות יש אלמנט משמעותי של ניבוי, ולמרות הקונוטציות של אמונות טפלות – כפי שכתבתי במאמר יש דרך מדעית לפחות לנסות לחזות את העתיד.

העיתונים הכלכליים מלאים בהסברים על דברים שכבר קרוב והניסיונות שלהם לנבא משהו לגבי העתיד כושלים מאוד בגלל המרדף אחרי הנבואות הכי סנסציוניות שיביאו כמה שיותר קליקים- ואלו בדיוק הנבואות שלא מתגשמות. למעשה יש לי התערבות פתוחה עם חבר שהיה כל הזמן שולח לי נבואות אסון מהעמוד הראשי של גלובס: הוא יכול לבחור איזו נבואה שהוא רוצה מהעמוד הראשי של גלובס ואני אהמר שהיא לא תתגשם על 1,000 ש”ח בלי תלות בנבואה (מלבד זה שהיא הייתה בעמוד הראשי). עד עכשיו לא שמעתי ממנו. פתאום שיש כסף על כף המאזניים הניסיון לחזות את העתיד נראה יותר מפחיד – וזו בדיוק המהות של השקעות.

האומנות לחזות את העתיד בצורה מדויקת ככל שניתן דורשת, כמו כל דבר, תרגול מכוון (Deliberate Practice) וחלק מהתרגול הוא לבחון בצורה אובייקטיבית כמה אני צודק וכמה אני טועה ולנסות להבין למה.

בכל זאת – אל תצפו לתחזיות על הכלכלה הגלובאלית או אף על ענפים שאני לא מתמחה בהם. אני יודע כמה קשה לחזור את העתיד ואני מעז לעשות זאת רק בתחומים שאני מרגיש שאני מכיר הרבה יותר טוב מהקונצנזוס. עם הזמן רשימת התחזיות תתארך.

העמוד פתוח לתגובות אם אתם רוצים להזכיר לי עוד תחזיות שלי על הדרך.

התחזיתמקורתאריך התחזיתהאם התגשמה
אס.אר אקורד תעקוף את נאוי בשווי שוק תוך מספר רבעוניםמה חשוב בהנהלה; איך אס.אר אקורד השאירה את נאוי באבק
9.11.19התגשמה, אסאר אקורד נסחרת בשווי שוק של כמעט 50% מעל נאוי
לאחר הדוחות השנתיים נראה גל של רכישות אג"ח ומניותאשראי חוץ בנקאי במחנק אשראי12.3.20כמעט כל החברות פרסמו תוכנית רכישה. היו רכישות אג"ח בשוהם ומלרן.שוהם רכשה כמות משמעותית, באס.אר עדי הכניס 25 מיליון בהון לחברה
לא נראה עליה משמעותית בחובות מסופקים בעקבות הקורונה בשוהם ואס.אראשראי חוץ בנקאי במחנק אשראי12.3.20התממש
הדיסקאונט של האגח של שוהם ומלרן ייסגר תוך חודשיים - עד ליום 12.5.20אשראי חוץ בנקאי במחנק אשראי12.3.20כמעט - האגחים של שוהם ומלרן עלו מ75-80 אג' ל-95 אג' אך לא הגיעו לפארי (100 אג')- לא התגשם.
בשוהם ואס.אר אקורד הרווחים ברבעון הראשון והשני ישברו שיא אשראי חוץ בנקאי במחנק אשראי12.3.20חלקית, ההפרשה הספציפית הייתה נמוכה יחסית אך ההפרשה הכללית (כלומר "ליתר ביטחון") גדלה
עד סוף השנה המניות של שוהם ואס.אר ישברו שיאאשראי חוץ בנקאי במחנק אשראי12.3.20מעקב - סוף שנת 2020
מחיר המניה של שוהם יהיה לפחות 1,000 בסוף שנת 2020שוהם - רמזים לשנת 202025.12.19התממש- באיחור של יום (שער 1030 ב-3.1.21).
התשואה של התיק שלי בשנת 2020 תהיה לפחות 40%סיכום שנת 201931.12.19התקיים
התשואה של תיק הבלוג בשנת 2020 תהיה לפחות 40%סיכום שנת 201931.12.19התשואה בשנת 2020 בתיק הבלוג הייתה 164.18%
שוהם תעקוף את אופל בשווי שוק עד 27.5.21לא אחים ולא נאוי27.5.21התחזית התגשמה נכון ל-15.9.20, בפער של 10 מ' לטובת שוהם
לחצו כאן כדי לקרוא את הפטור מאחריות
כל המוצג באתר זה הוא למטרות מידע בלבד. המידע המוצג אינו מקיף, אינו שלם, אינו מכיל גילויים חשובים או סיכונים הקשורים בהשקעות וכפוף לשינויים ללא הודעה מראש. המחבר אינו אחראי לדיוק או לשלמות או לחוסר הדיוק או השלמות של המידע המוצג. המחבר לא בדק או וידא מידע שהתקבל מצד שלישי שהוא עשוי להסתמך עליו. המידע אינו לוקח בחשבון מטרות השקעה ספציפיות או מצבים כלכליים ספציפיים של אדם כזה או אחר או ארגון כזה או אחר. המחבר אינו יועץ השקעות ואינו מנהל תיקים ואינו מציג את המידע בתור שידול או השפעה או בקשה או הצעה לקנות או למכור או להחזיק את ניירות הערך המוזכרים באתר. אין לראות במידע באתר הצעה או שידול לקנות או למכור או להחזיק כל נייר ערך או מכשיר פיננסי אחר. המחבר אינו אחראי בשום אופן לתוכן המידע, השמטות במידע, אי דיוקים, טעויות כאלה או אחרות. על כל משקיע להשלים בדיקה משלו לניירות הערך הנידונים. לפני ביצוע השקעה, על הקורא לבדוק השקעה זו עם היועץ הפיננסי שלו, עו”ד, ויועץ המס כדי לוודא שהשקעה זו מתאימה עבורו. לכותב עשויה להיות פוזיציה בניירות הערך המוזכרים והוא עשוי למכור או לקנות את ניירות הערך המוזכרים מבלי להודיע על כך מראש. השקעה במניות היא מסוכנת ועשויה לגרום להפסד כל ההשקעה. כל הפועל עקב מידע שקרא באתר זה, עושה זאת על דעתו האישית בלבד ונושא באחריות הבלעדית לכל פעולה בה ינקוט בהסתמך על המידע באתר זה.

השאר תגובה

גלילה למעלה