שלומי ארדן נגד העולם – סיכום חודש ראשון

לפני חודש הזנקתי תחרות השקעות רבעונית ידידותית – 'שלומי ארדן נגד העולם'. התחרות הייתה פתוחה לכולם ונרשמו 33 מתחרים שהזינו תיקים וירטואליים עם מעט מאוד הגבלות. ההגבלה הכמעט יחידה הייתה מינימום 4 החזקות, אבל היו חברים יצירתיים שעקפו את הכלל על ידי הכנסת שתי מניות ב-49% ושתיים נוספות ב-1% כך שאפילו ההגבלה הזו לא ממש תפסה! אבל אני מפרגן 🙂

במהלך התקופה אני וחברי אסף ר. השקענו הרבה עבודה כדי להזין את הנתונים לגיליון גוגל וכדי לעשות לו כמה שיותר אוטומציה (הצד החזק של אסף) כך שהעדכונים הפכו להיות תמידיים. זה הפך להיות כל כך מעניין לעקוב אחרי התחרות שהחלטתי לעשות עדכון חודשי של התוצאות. אז זה סיכום התוצאות של החודש הראשון:

ממוצע התשואה היה 17.91% והחציון 15.71, לפרספקטיבה – ה-S&P עשה באפריל תשואה של 12.68% אך הדולר ירד ב-2.1% כך ששקלית ה-S&P עשה 10.1% אבל בפועל מי שקנה תעודה מחקת S&P עשה 9.87%. איך אני יודע? כי המשתתף אורי גוטמן פשוט קנה תעודה מחקת מדד (VOO) ועשה לי חיים קלים 🙂

כלומר –רוב המשתתפים הצליחו לעקוף את המדד באפריל. היחיד שהשיא תשואה שלילית הוא ירוחם – לא פלא בהתחשב בכך שחלק גדול מהשקעתו היה בתעודה ממונפת נגד המדד הסיני (FAZ).

עוד כמה גרפים לחובבי הז'אנר:

נקודה בולטת נוספת כמובן היא שהצלחתי לקחת את המקום הראשון (לפחות לחודש הראשון)! במהלך החודש הייתה ליתחרות קשה עם דודי ג. שקלע בול עם פלוריסטם שעלתה מהר מאוד ב-200%!

ההשקעה הבולטת שלי הרבעון הייתה בכתב האופציה של אקסל ובמיוחד אקסל שפרסמה אמש דוח ואני מתכנן לפרסם עליה מאמר ביום ראשון. האופציה של אקסל עשתה הניבה החודש 183% ואין ספק שההשקעה דרך כתבי אופציה עזרה לי, אך גם המניה עצמה עשתה 56%.

מזכיר שזה התיק שלי לתחרות:

הערת חשובה – בניגוד למתחרים אחרים הגבלתי את עצמי בבניית התיק ורציתי שיהיה דימיון מסוים בין הביצועים של התיק האמיתי שלי לבין התיק לתחרות (אחרת התיק היה מורכב מ-49% אופציית אקסל והתשואה החודשית שלי הייתה מעל 110%!) לצערי האופציה של אקסל לא מספיק סחירה ולכן הגבלתי את האחזקה שלי בה למשהו סביר. אז כמה הייתה התשואה שלי בתיק האמיתי?

כלומר אם התיק האמיתי שלי היה בתחרות הייתי לוקח את המקום השני, נראה איך זה יתקדם. רבים מכם חושבים שתשואה של 42% בחודש היא מטורפת – וזה לגמרי נכון! אבל שימו לב שרק החודש חזרתי לרווח מתחילת השנה וזה מראה לכם כמה חשוב להישאר בשוק וכמה נזק יכול להיגרם מלצאת ברגע הלא נכון. לגבי המשך השנה – אתם כבר יודעים לאיזו תשואה אני מכוון (ואפילו פתחתי עמוד תחזיות חדש כדי להקל על המעקב על כל הניחושים שאני זורק פה ושם).

ברור שתשואה של חודש לא מייצגת כלום, זו תחרות בעיקר בשביל הכיף, מעין Fantasy Football לחובבי השקעות. אז תודה רבה למשתתפים והמון בהצלחה בהמשך! תודה ענקית לאסף ר. שהשקיע שעות רבות ובנה אחלה תשתית למעקב שתאפשר לנו לעשות תחרויות נוספות!

נתראה בקרוב, בינתיים חוזר לעבוד על המאמר על אקסל שלאחריו נשיק את העונה הבאה של תוכנית ההשקעות!

Print Friendly, PDF & Email
Scroll to Top