סיכום רבעון 1 (המטורף) ואתגר שלומי ארדן נגד העולם

אחד מהיתרונות הרבים בהשקעה בישראל היא שאני תמיד אהיה הראשון לסכם את הרבעון.

ואיזה רבעון עבר עלינו!

בתחילת השנה אמרתי לכם שאני מצפה לפחות ל-40-50% תשואה בשנת 2020- וכבר באמצע פברואר הייתי בפלוס 30% מתחילת השנה. אמרתי לכם שעד סוף השנה שוהם תהיה במחיר מניה ב-4 ספרות וכבר באמצע פברואר היינו שם! היה נראה שזו הולכת להיות שנה קלה מאוד עבורי.

ואז הגיעה הקורונה

ועם הקורונה הגיעה גם הירידה הכי חדה ומהירה בהיסטוריה של שוק המניות, ואני כידוע הגעתי אליה עם חלק מהתיק ממונף בכתבי אופציה.

תוך חודש התשואה של פלוס 30% הפך בשיא הנפילות למינוס 40% מתחילת השנה. נוראי לא? אבל בואו ניקח את הדברים בפרופורציה – אחרי התשואה של 2019 גם מינוס 40% מתחילת השנה החזיר אותי מבחינת התיק לסביבות ספטמבר 2019. לא נעים אבל לא נורא. אפילו בשיא המשבר הייתי בתשואה של 75% במבט 12 חודשים אחורה.

וכמובן – לקחת את הירידות בקלות זה הרבה יותר קל כשהעסקים שלך חזקים ויציבים גם במשבר. אחד המנהלים בחברה חוץ בנקאית אמר לי ש”הלוואי שהמצב הזה יימשך עוד כמה חודשים”. תענוג.

לגבי תיק הבלוג – אלו הביצועים שלו מתחילת השנה:

שם הניירמחיר בתחילת שנת 2020אחוז מהתיק מחיר סוף רבעון (31.3.20) תשואה
לסיכו511 אג'15%4688.4%-
עילדב 300 אג'15%208.930.4%-
רני צים435 אג' 15%272.337.4%-
רני צים אופציה 198.6 אג' 10%96.52.1%-
שוהם ביזנס745.9 אג' 15%65112.6%-
שוהם אופציה 1416 אג' 30%320.822.9%-
סה"כ100%תשואת התיק:
20.4%-

מינוס 19.5% מתחילת השנה, מה שמביא את התשואה של תיק הבלוג ל-75% ב-12 החודשים האחרונים.

בתיק האישי שלי הביצועים היו דיי זהים – מינוס 19.5% אבל כולל מינוף (10% מהתיק וכתבי אופציות). לרדת פחות מהמדדים (ת”א 125 ירד הרבעון 21%) בתיק ממוקד, במניות קטנות ועם מינוף זה הישג לא קטן. צילום מסך ממערכת המסחר שלי – אבל לא כולל את התוצאות של היום (פלוס 6.66%):

[התשואה שלי לפי חודש, לא כולל יום המסחר של היום]
[התשואה של היום שלא כלולה בחישוב למעלה]
[תשואת המדדים המובילים בתל אביב מתחילת השנה]

לגבי התשואה של קרן ההשקעות שלי, לצערי אסור לי לפרסם תשואות לפי הוראות הרשות. בכל אופן אך שם הדברים יותר סולידיים. די לומר שאני מרוצה מההתקדמות.

בזמן שהמדד האמריקאי חזר כמה שנים אחורה והמדדים בתל-אביב ובאירופה חזרו שנים רבות אחורה לתחילת שנות ה-2000, ב-12 חודשים אחרונים התשואה בתיק שלי הייתה סביב 150% ואני אופטימי מאוד לגבי המשך השנה. במהלך כל התקופה לא השתנתה התחזית שלי – שאצליח להשיג תשואה של לפחות 40-50% במהלך שנת 2020 – ואני משוכנע בכך גם עכשיו.

אזכיר לותיקי הבלוג שברבעון הראשון של שנת 2019 הייתה לי תשואה שלילית של מינוס 1% בזמן שהשוק היה חיובי! זה היה מעצבן, ובכל זאת הצלחתי לסיים את השנה עם תשואה תלת ספרתית. מבחינתי רבעון שלילי בו אני יורד עם שאר השוק בזמן שהעסקים שלי נשארים חזקים זה הרבה, הרבה יותר קל- הירידות חסרות הבסיס הן כמו קפיץ שמתכווץ ומוכן להשתחרר בכל רגע.

כמה מילים על אשראי חוץ בנקאי –כתבתי לכם בשיא הירידות על כיצד לדעתי המשבר ישפיע על הענף החוץ בנקאי. כללתי גם תחזיות שחלקכם בוודאי חשבו שהן הזויות, בטח לאור המחירים בשוק ששררו באותו הזמן ואף כיום.

[מהפוסט אשראי חוץ בנקאי במחנק אשראי]

אלה תחזיות מאוד ספציפיות לגבי העתיד שמנוגדות באופן מוחלט למה שהשוק מצפה לו.

לחזות את העתיד זה לא קל, ובטח שלא קל לפרסם תחזיות כל כך ספציפיות באופן פומבי עם סיכון “לצאת טמבל”, אבל אני משוכנע שעבודת המחקר שעשיתי יסודית ובהבנה שלי את הענף.

כתבתי את הפוסט על אשראי חוץ בנקאי כששוהם הייתה בסביבות 450 אג’. לומר ששוהם ואס.אר אקורד (בהן אני הכי בטוח) ישברו שיאים במחיר המניה עד סוף השנה זה לומר שמחיר המניה יעלה ב-150% עד סוף השנה! זו לא תחזית קלה, אז למה אני כל-כך בטוח?

אז מלבד כמה אלפי שעות מחקר בענף בשנתיים האחרונות, אז גם בשיא טירוף הקורונה כל הזמן בחנתי את התאוריות שלי מול מגוון גורמים – בנקאים, עורכי-דין, מנהלים בחברות פרטיות, צ’יינג’ים ועוד. השתכנעתי שהדברים הולכים כמצופה. כתבתי את הפוסט כדי לחלוק את מסקנותיי עם אלה מכם שגם מושקעים בענף ועלולים להיבהל מהטירוף של השוק. זיכרו מה כתבתי בפוסט- לדעתי המשבר הזה עוד ייזכר עוד שנה-שנתיים כדבר הכי טוב שקרה לכמה מהחברות בענף. הייתי מעדיף לעבור אותו בלי נפטרים ובלי להיכלא בבית לחודשים, אבל זה מה שיש.

כמה מילים נוספות על שאר החברות בתיק כתבתי בסיכום שפרסמתי שלשום.

כפי שכתבתי בסיכום – אני רגוע עם כל החברות שהתחלתי איתן את השנה. בכל זאת, עבדתי קשה הרבעון ומצאתי יהלום או שניים שאני מתכוון להכניס לתיק. כדי להציג אותם בדרך מעניינת (ולהעביר עוד כמה שעות בידוד עבור עצמי) אני רוצה להציע לכם אתגר.

שלומי ארדן נגד העולם

[תחרות ברמה דורשת לוגו ברמה]

המטרה פשוטה – על כל אחד מכם לבנות תיק ולהתחרות מי יעשה את התשואה הגבוהה ביותר ברבעון הקרוב. פרסמו את התיק בתגובות ונעקוב אחריו במהלך הרבעון. מוזמנים לצרף הסברים על הבחירות, אך אינכם חייבים. התחרות פתוחה לכולם – ממנהלי קרנות ועד לקוף מחמד שלכם שטוב בזריקת חצים על עיתונים כלכליים.

כללי התחרות הם פשוטים ומינימליים – פרסמו פה בתגובות הרכב תיק. אסור מינוף. אסור שורט. מותר אג”ח מניות וכתבי אופציה. מינימום 4 החזקות ומקסימום 8 (כדי להקל על המארגן). מקסימום 50% בחברה אחת (לא משנה באיזה נייר ערך שלה – מניות אג”ח וכתבי אופציה נספרים יחד). אני מאפשר גם מניות בחו”ל אבל לא מניות שאין סיכוי לקנות בפועל -נגיד מניות מתחת לדולר או שווי שוק מתחת ל-5 מיליון דולר. מותר תעודות מחקות – ואם בחרתם בתעודה מחקה אין צורך להגביל את עצמכם בשאר הכללים (כלומר -אפשר להגיד שמשקיעים בתעודה מחקה על ה-S&P בלבד – אבל כן עליכם לבחור תעודה ספציפית – כלומר מכשיר שניתן לקנות בבורסה).

פרסמו את התיק עד מחר בסגירת המסחר (אז תהיה דגימת המחירים, כלומר בפועל נבחן את התוצאות של הרבעון השני לא כולל 1.4.20 מחר). אני אפרסם את התיק שלי בקרוב יחד עם פוסט לפתיחת הרבעון השני. הקורא הנאמן אסף א. יסייע לי לארגן את הנתונים בגיליון גוגל משותף ונראה איך הדברים יזרמו!

אני כמובן מכוון לנצח, אבל מודה שזה לא יהיה פשוט! יש לי קוראים מוכשרים מאוד.

אתם אולי אומרים לעצמכם – רבעון זה לא מספיק לבחון תשואה – ואתם צודקים אבל בואו נשמור את התירוצים לסוף 🙂

שיהיה לנו בהצלחה!

נ.ב. – הערב אקיים שיחת זום ספונטנית, מוזמנים להצטרף לקבוצת הטלגרם.

הכותב מחזיק במניות, באופציות ובאג”ח שוהם ביזנס, מניות ואופציות רני צים, במניות עילדב, במניות לסיכו , מניות רפק ומניות אס.אר אקורד.

לחצו כאן כדי לקרוא את הפטור מאחריות
כל המוצג באתר זה הוא למטרות מידע בלבד. המידע המוצג אינו מקיף, אינו שלם, אינו מכיל גילויים חשובים או סיכונים הקשורים בהשקעות וכפוף לשינויים ללא הודעה מראש. המחבר אינו אחראי לדיוק או לשלמות או לחוסר הדיוק או השלמות של המידע המוצג. המחבר לא בדק או וידא מידע שהתקבל מצד שלישי שהוא עשוי להסתמך עליו. המידע אינו לוקח בחשבון מטרות השקעה ספציפיות או מצבים כלכליים ספציפיים של אדם כזה או אחר או ארגון כזה או אחר. המחבר אינו יועץ השקעות ואינו מנהל תיקים ואינו מציג את המידע בתור שידול או השפעה או בקשה או הצעה לקנות או למכור או להחזיק את ניירות הערך המוזכרים באתר. אין לראות במידע באתר הצעה או שידול לקנות או למכור או להחזיק כל נייר ערך או מכשיר פיננסי אחר. המחבר אינו אחראי בשום אופן לתוכן המידע, השמטות במידע, אי דיוקים, טעויות כאלה או אחרות. על כל משקיע להשלים בדיקה משלו לניירות הערך הנידונים. לפני ביצוע השקעה, על הקורא לבדוק השקעה זו עם היועץ הפיננסי שלו, עו”ד, ויועץ המס כדי לוודא שהשקעה זו מתאימה עבורו. לכותב עשויה להיות פוזיציה בניירות הערך המוזכרים והוא עשוי למכור או לקנות את ניירות הערך המוזכרים מבלי להודיע על כך מראש. השקעה במניות היא מסוכנת ועשויה לגרום להפסד כל ההשקעה. כל הפועל עקב מידע שקרא באתר זה, עושה זאת על דעתו האישית בלבד ונושא באחריות הבלעדית לכל פעולה בה ינקוט בהסתמך על המידע באתר זה.
Print Friendly, PDF & Email

81 מחשבות על “סיכום רבעון 1 (המטורף) ואתגר שלומי ארדן נגד העולם”

 1. Ilan Rosenberg

  יפה, אז זה התיק שלי:
  40% אופציה רני צים
  40% אופציה שוהם
  10% להב
  10% מור השקעות

  1. שלומי ארדן

   אפשר גם וגם. בתנאי ששווי השוק מעל 5 מיליון דולר (כי יש מניות מצחיקות של 100 אלף דולר שווי שוק בארה”ב ואי אפשר לקנות אותן באמת) ושמחיר המניה מעל 1$ (מאותה סיבה).

   1. אילון

    5 מיליון שווי שוק אני מבין… אבל מניה מעל $1 זה מצחיק, כי אתה מדבר על מניות בחו”ל שנסחרות כמו שבישראל נסחרות באגורות. יש למשל באוסטרליה מניות בשווי שוק 300 מיליון דולר שנסחרות מתחת ל-$1.

    1. שלומי ארדן

     סבבה, אז אם שווי השוק מעל 10 מיליון דולר אני לא מגביל את מחיר המניה

     1. אילון

      סבבה תודה, רק שאלה:
      כתבת בלי מינוף, אבל כתבי אופציה מקובל… אבל אופציה זה לא סוג של מינוף?
      נניח אני קונה מניית אפל עם אופציות, זה מותר על פי הכללים?

     2. שלומי ארדן

      כתבי אופציה (כלומר – Warrant) מותר, אופציות רגילות אסור. כתב אופציה זה עוד סוג של נייר ערך שמונפק על ידי החברה לכן זה עוד בסדר.

 2. Ewa תעודת סל אוסטרלית – 30 אחוז
  S&p 500 עם גידור קנדי (מתוך אמונה שהדולר הקנדי נמוך מדי) xsp to – 40 אחוז
  ba בואינג – 15 אחוז
  Rym nzx (רשת בתי אבות אוסטרלית שראיתי בבלוג של איזה משקיע ערך) – 15 אחוז

  כל הדברים על הקרשים והתקווה שמכאן זה יכול רק לעלות.
  Ewa 15.5
  Ba 153.4
  Xsp 28.56 בדולר קנדי
  Rym nzx 10.3 בדולר נ”ז

 3. התיק שלי:
  נאווטיס – 15%
  שוהם – 25%
  אלטשולר שחם – 15%
  בנק לאומי – 15%
  רני צים – 20%
  שגריר – 10%

  1. אסף רביד

   גיא אני צריך טיקב בבקשה של נאווטיס אני לא מוצא – זה לאוטומציה של התחרות

  1. שלומי ארדן

   הרגת אותי מצחוק – אחלה דרך למתוח את החוקים לגבול, בהצלחה!

   1. חבל שאי אפשר לשנות באמצע, מאמין שאם הייתי מוכר עכשיו ועובר לאיזה אג”ח סולידי הייתי יוצא ראשון בסוף הרבעון.

     1. קשה לדעת. השיקול היה חברות עם פוטנציאל להציג טיפולים לקורונה, להתחיל טיפול ולזנק. לנצח במירוץ לתרופה זה קשה מאד, אבל להציג תוצאות ראשוניות מעודדות זה אפשרי וזה כבר קרה. אחרי הזינוק של פלוריסטם, מספיק מטופל אחד שיחטוף התקף לב בטעות והרבה מהעליות מחקו. אני מאמין שזו חברה טובה בלי קשר.

     2. שלומי ארדן

      הבנתי אותך ומזדהה – בשנתיים האחרונות שאני מפרסם תיק בלוג תמיד אבל תמיד היו שינויים במהלך הרבעון אבל לפי חוקי הפורמט (שהמצאתי) אי אפשר לשנות את התיק במהלך הרבעון.
      ש לזה שתי מטרות חשובות- להראות שאפשר להכות את השוק בלי לעשות מסחר יומי ואפילו בלי מסחר חודשי! זה דיי פשוט אם יודעים מה עושים.
      סיבה שניה – שקיפות. כל אחד רואה את התיק של כל שאר המתחרים (וכמובן שלי) בניגוד לכל מיני אתרים שמוכרים קורסים למסחר בבורסה עם טענות לא מבוססות על תשואות מטורפות.
      That said – אני עושה פעולות בתיק כמעט כל יום ומאמין שהמסחר שאני עושה תוך כדי הרבעון גם הוא מוסיף לי לא מעט תשואה. במניות קטנות בעיקר צצות הזדמנויות תוך כדי המסחר להחלפות ואיזונים, אבל זה לא העיקר!

 4. S&P500 SPY 25%
  Intel INTC 25%
  Lockheed Martin LMT 25%
  Raytheon RTN 25%
  רבעון אחד זה זמן קצר מדי
  בוא נבדוק למשך 3 שנים + נשווה כל שנה

  בכלל אתה מכיר את הרעיון של Mastermind group?
  4 חברים נפגשים כל רבעון לשיחה של שעה, כל אחד מציג רעיון השקעה, מקליטים ומעלים

  https://www.theinvestorspodcast.com/episodes/tip286-mastermind-discussion-1st-quarter-2020/

  David Gardner בוחר מדי פעם 5 מניות ובודק אותם למשך 3 שנים כל שנה מול השוק

  https://www.fool.com/podcasts/rule-breaker-investing/2020-02-19-reviewapalooza-fake-bears

  1. שלומי ארדן

   תודה שחר, רעיון נחמד, איך הולך לדיוויד עם הבחירות שלו?

 5. בי קומיוניקיישנס מניה 25%
  דלק קבוצה אגח יט 25%
  כנפיים אגח ז 10%
  ווסטרן דיגיטל wdc – 15%
  מירלנד אגח ז 15%
  אפל aaple 10%

  1. אסף רביד

   רפי אני צריך מספר נייר ערך של מירלנד אגח ז – אני מניח שאתה לא מדבר על המניה אלא על אג”ח אבל אני לא מוצא באף אתר – ישלך לינק?

 6. Radcom ($RDCM) – 40% – חברה ישראלית, מכפיל מזומן 1.25, נטולת חוב, מהלך על ה- 5G, כרגע תלויה מידי במספר קטן של לקוחות גדולים, מצפה לפריצה ב- 2020.

  Adams resources ($AE) – 20% – נסחרת בפחות מהמזומן, רווחית ונטולת חוב, חלק גדול מהירידה מוצדק בגלל מחירי האנרגיה, לטעמי ירדה יותר מידי.

  Atento S.A. ($ATTO) – 20% – נכתב מספיק בבלוגספירה הישראלית, אחד הרעיונות הטובים שקראתי בשנים האחרונות, למרות שרק ירדה מאז.

  10% – יצוא (נסחרת בת”א) – מצפה להצפת ערך לאחזקה שלהם בבנק ירושלים.

  10% – ג′נריישן קפיטל (נסחרת בת”א) – נכתב עליה מספיק, גם פה בבלוג.

  1. שלומי ארדן

   תודה על הפירוט!
   לאיזו הצפת ערך אתה מצפה ביצוא? סיקרנת

   1. לגבי יצוא, החברה משמשת סידור עבודה חלומי למספר מנהלים (משפחת שובל וחברים) ומספר מזכירות, שמושכים משכורת נדיבה ומתנהלים ממשרדים מפוארים בת”א (לא נדל”ן של החברה, משלמים שכירות). מה המשקיעים מקבלים עבור האופרציה הזאת? חברת החזקות שיש לה 86.23% בבנק ירושלים, וזו כל (98%) הפעילות שלה.

    בנק ירושלים, שווי שוק 486.3 מיליון, מכפיל הון 0.5, מכפיל רווח 5.
    יצוא, שווי שוק 174.3 מיליון, מכפיל הון 0.22, מכפיל רווח 2.75.
    486.3*0.8623 = 419.3 שו”ש של ההחזקה של יצוא בבנק ירושלים.

    אבל בכל זאת, חברת “החזקות” (נניח), ניהול פרזיטי, וכו’. כמה דיסקאונט ניתן פה? 30%? 40%? נניח 40%.
    419.3 * 0.6 = 251.58 מיליון. עדיין הרבה מעל שווי שוק נוכחי. לכן אם אני רוצה להשקיע בבנק ירושלים שמתמוחר בעצמו בחסר בהשוואה ענפית (יש פה הגיון מעגלי כי הרבה מהתמחור נובע ממבנה השליטה בבנק), אני כבר אעדיף לעשות את זה דרך יצוא במחירים האלה.

    לפני משבר הקורונה (ספטמבר שנה שעברה) היה גיוס מוצלח של בערך 90 מיליון בהנפקת אג”ח, המטרה להתמזג עם דקסיה. אני מעריך שכל מהלך שיכניס פעילות נוספת יציף ערך, אבל אין לי הערכת זמן טובה מתי זה יקרה. אני גם לא רואה פה איזו השקעה שתכפיל את עצמה תוך כמה שנים, אבל אוהב את יחס הסיכוי/סיכון במקרה הזה.

    1. שלומי ארדן

     אני מכיר את יצוא- הצפת הערך הכי טובה בחברה הזו היא לסגור אותה ולחלק אותה למעלה. מניח שמשפחת שובל לא תיתן לזה לקרות לצערנו

 7. ‫שי אברהמוב‬‎

  הי שלומי
  רצב התיק

  50% אופציה שוהם ביזנס אפ1
  35% אס.אר רקורד
  10% אלטשולר
  15% SEDG

  1. ‫שי אברהמוב‬‎

   יצאתי דפר….
   מתקן את התמהיל…
   50% שוהם ביזנס אפ1
   30% אס.אר רקורד
   15% SEDG
   5% אלטשולר

 8. ירוחם

  שלומי אני קורא אדוק שלך מימים ימימה, ועוד לא מצאתי הזדמנות לומר לך תודה, גם על ההשקעה וגם על הרווחים שעשיתי בזכותך.
  הבלוג שלך מושקע משהו לא רגיל ממש תודה שאתה ככה חולק מידע והכל בחינם, זה ממש יוצא דופן.
  וגמרת לי לחשוב הרבה עם האסטרטגיה שלך לקנות מניות בודדות תודה.
  התיק שלי מורכב מתעודות סל:
  25%
  SPXS תעודת סל שורט ממונפת על ה S&P
  עוד 40 אחוז FAZ תעודת סל שורט
  עוד 25% קסם י חסר ת”א 90
  ועוד ה10% הנותרים בשופרסל.
  אני מתחייב שאין אף אחד מהמגיבים שיתקרב לתשואה שלי.
  אתם בכלל לא אוחזים כמה חברות יפשטו רגל, מלונאות תיירות תעופה, איזה צמיחה ואיזה נעליים חכו לדוחות.

 9. albert yaron

  אטראו שוקי הון – 25%
  חילן – 15%
  פורמולה מערכות – 15%
  שוהם – 15%
  FB – 15%
  CACC – 15%

 10. אלירן

  כמה נקודות לגביי התיק:
  1. מחזורי המסחר במניות שאת המציין הוא במחזורי קיוסקים
  2.עקב הסיבה לעיל – העליות והירידות הם דרסטיות
  3.החברות שבתיק מאוד חשופות ללוים שיחסית גרועים ולכן לא קיבלו מהבנק ושוהם תהיה בבעיה
  4.רני צים בדומה לשוהם יש שוכרי עוגן אבל מה עם השאר שהם עצמאיים קטנים תהיה פגיעה רצינית כי הממשלה בדיוק תתמוך בעסקים האלה
  5.לא יודע מה גודל התיק שלך אבל אם אתה רוצה למכור 100-200 אלף מאוד קשה במניות האלה אולי מחוץ לבורסה
  6. שיהיה בהצלחה:)

  1. שלומי ארדן

   היי אלירן, התיקים שאני מנהל בהיקף מספיק גדול כדי שאני אדע בוודאות שלא קשה למכור או לקנות במאות אלפים, לפחות לא ברובן

 11. התיק שלי
  30 אחוז שוהם ביזנס
  25 אחוז סינאל
  15 אחוז פוקס
  30 לסיכו

 12. S&p500 20%
  תכלית סל זהב 1144666 20%
  לאומי 20%
  המלט 20%
  פייטון 10%
  רימוני 10%

 13. אסף רביד

  אני הולך על סולידי:
  20% שוהם
  10% רני
  10% לאומי
  10% פועלים
  10% אס אר אקורד
  10% טבע
  10% אילקס מדיקל

 14. 20% רני צים
  20% SEDG
  20% שוהם
  10% מגדלי ים תיכון
  10% אלטשולר-שחם
  20% רפק

 15. יעקב ורטמן

  התיק (ארבעה חלקים שווים):
  United Airlines Holdings Inc (UAL)
  Ryman Hospitality Properties, Inc. (RHP)
  Sabre Corporation (SABR)
  MGM Resorts International (MGM)

  תודה! יעקב ו.

 16. הייתי שמח לפרק זמן של שנה ולא רבעון, חלק מהחזקות הייתי משנה אם הייתי בטוח שאנחנו הולכים לשנה 🙂

  20% – אס.אר אקורד

  20% – שוהם 1

  10% – רני צים

  15% – בתי זיקוק (בזן)

  10% – פורמולה מערכות

  15% אג”ח CRC חברת נפט – (מצרף את הקוד של האג”ח USU1303AAD82, תוצאה ראשונה בגוגל ומצאתם). חברה שנפלה בגלל מחירי הנפט, האמת שקלתי האם לשים אותה כאן, אני לא רוצה לפרט יותר מדי כי היום זה יותר הימור עם מחירי הנפט של ימינו. אפשר להגיד שהאג”ח הפך לאופציה על הנפט סופר רחוקה מהכסף אם מחכים לפדיון מלא.

  10% – (Luckin Coffee ($LK – חברה בסין שפשוט מתחרה בסטארבקס, ימים יגידו מי תנצח.

  בהצלחה לכולם!

  1. שלומי ארדן

   צודק- האמת שאחרי שפרסמתי כבר את התנאים חשבתי על רעיון – מי שירצה להמשיך עם התשואה של הרבעון הקודם לרבעון הבא יכול ואז נהפוך את זה לתחרות מתגלגלת, הבעיה שכבר פרסמו כמה עשרות תיקים. בפעם הבאה!

  2. תזמון מדהים, בקושי עובר יום ו-luckin מודיעה על הונאה. המנייה נופלת, אפשר להגיד שאני מתחיל ב-90K את התחרות כאן, הולך להיות קשה.
   חברות סיניות עדיין לא לומדות…
   לפני כמה חודשים יצא דוח שורט בעילום שם, שלאקין מרמה בדיווחים ומנפחת את המכירות, החברה לא הגיבה לדוח זה בצורה ראויה. עכשיו אחרי שסין חוזרת לתפקד הם כן מחליטים לדווח על הונאה ומאשימים את ה-ש.ג.
   מבחינתי אני מתמחר אותה ב-0, למרות שסינים רוצים הם יודעים לתקן דברים. זו חתיכת חברה שיודעת לתת fight בסטארבקס, פשוט חבל.

   1. שלומי ארדן

    בדיוק כתבתי על זה בטוויטר -סיפור מטורף ועוד השקיעו בהם Citron Research שמתמחים בשורטים!

 17. רונירף

  יאללה אני הולך על הצד המשוגע (מחזיק בפועל בכמויות קטנות מהכל):

  בריינסווי 49%
  קדימהסטם 49%
  1% ספיר קורפ
  1% בריל

 18. 20% שוהם ביזנס אפ1
  20% אסאר אקורד
  20% אורון קבוצה
  10% טבע
  20% אשטרום קבוצה
  10% רני צים אפ1

 19. נו באמת….
  תביאו הסברים!
  אנחנו כאן כדי ללמוד לא?

  27% – TMQ:

  כל הסיפור כאן הוא כביש אחד באלסקה שצפוי להיות מאושר בשבועות הקרובים. זה הטריגר וזה למה מדובר במניה לרבעון הקרוב. מדובר בחברה שנסחרת לפי 191 מיליון דולר, אבל עם 70 מיליון דולר במזומן אחרי שחברת south32 נכנסה 50% בפרוייקט ותרמה לו 140 מיליון (בהתאם להסכם שנחתם כבר לפני כמה שנים). מדובר במכרה נחושת כלכלי באופן יוצא דופן, הנחושת חטפה חזק לאחרונה אבל זה לא יימשך זמן רב, פשוט בגלל בעיית היצע אמיתית, כשמוסיפים לזה את הקורונה מקבלים בעיות גדולות אפילו יותר (קודלקו עצרה ייצור לאחרונה והרבה חברות נחושת נמצאות עם הגב אל הקיר, אין מספיק פרוייקטים, וב-2025 יש כבר deficit רציני).

  27% – ADT.AX (אוסטרלית):

  עם או בלי טריגר, מדובר בחברה שצריכה לעלות לפחות 50-100 אחוז מהמחיר הנוכחי שלה. NPV8 של מינימום 500 מיליון דולר במחירי הסחורות הנוכחיים, פרוייקט סופר-כלכלי במדינה כמו בוסניה עם 10% מס (סיכון בודדד הוא היחסים עם סרביה, כל עוד אין מלחמה לא רואה בעיה).
  טריגר: זיהו אנומליה מעניינת מאוד בדרום הפרוייקט (Brestic-Jurasevac) והולכים לקקדוח אותו בזמן הקרוב.

  20% – UCO:

  או שמחיר הנפט יישאר ב-20 דולר לחבית לנצח, או שהרכב שלכם יתניע… אבל לא שניהם ביחד 🙂 אני מריח snap-back רציני ברבעון הקרוב, אבל לתזמן אותו זה לא קל.

  אוסף מניות כסף וזהב:
  (כי השוק ממוקד בפחדי דפלציה ומתעלם מהרחבות פיסקאליות ומניטריות שרק יתעצמו):

  4% – CDE
  לא רווחיות במחירי הכסף הנוכחיים וגם יש להן חוב, בשביל תחרות של רבעון אחד, ריסק-ריווארד סביר במקרה שהכסף נותן עליה מכובדת.

  6% – GCM.TO – פרסמה רזרבות של 670 אלף אונקיות היום בבוקר (בלי לכלול את המיליון שיהפכו ברובם לרזרבות בעתיד… תעשה לפחות $350 מיליון במחירי הזהב הנוכחיים, לחברה שנסחרת בסביבות 200 מיליון דולר שווי שוק (בניכוי חברת ספינאוף שבה היא מחזיקה 70%).

  9% – KGC – ממונפת מאוד למחיר הזהב, ססיימה לבנות את מכרה טסיאסט שלה ומתחילה להדפיס כסף.

  4% – SPA.V (שווי שוק של 11 מיליון דולר) – לא כלכלית בכלל במחירים הנוכחיים.
  3% – SKY.AX – ספקולציה (ממתין לקידוח נוסף כמה מאות מטרים מהקידוח)

 20. אילון

  אגב, אני חייב להבין משהו:

  40% מהתיק שלך מושקע באופציה מחוץ לכסף על רני צים,
  עם מועד פרעון של שנה בלבד,
  שצריכה עליה 50% כדי להיכנס לכסף?

  תהיה לי בריא 🙂

  1. שלומי ארדן

   מה פתאום! איך 40% חחחח
   אני כיום לא מחזיק באופציה של רני כמעט בכלל

   1. אילון

    אבל בחרת לשים 80 אחוז מהתיק שלך על אופציות!

    זה יוצא מצחיק כי מייתר את הרעיון של תיק השקעות. זה כמו תיק הימורים.
    זה הופך את התחרות של מי שמשקיע בחו”ל ללא הוגנת, כי רוב המניות בחו”ל שאנחנו אוהבים, אין עליהן כתבי אופציות, אם היה מותר לקנות אופציות הייתי שם 80 אחוז מהתיק על אופציות על אמזון ונטפליקס נניח.

    1. שלומי ארדן

     איפה בחרתי לשים 80% מהתיק באופציות? לא הבנתי. התיק שלי לרבעון הקודם היה 40% אופציות – כולן היו עמוק בתוך הכסף.
     לגבי כתבי האופציות – קודם כל יש וורנטים בחו”ל, בארץ יש ככל שאני יודע ממש מעט (10-20 אני מעריך). באופציות יש בעיה של סחירות נמוכה באופן קיצוני ומגוון רחב בניגוד לכתבי אופציה.
     תראה יש הרבה בעיות לא משנה אילו כללים הייתי בוחר – אתה יכול לבחור אג”ח שכנראה הולך לפשיטת רגל אבל אם לא יעשה 1,000% שזה אגב מאוד דומה כלכלית לאופציה. אפילו התרתי תעודות ממונפות על מדדים.
     התחרות כרגע היא חצי ניסיון לראות איפה העיוותים – אל תיקח אותה יותר מדיי ברצינות המטרה בסוף היא לעשות כסף בחשבון האמיתי (שאותו אפרסם בלי קשר).

     1. אילון

      סליחה… חשבתי שהתגובה הראשונה על הפוסט היא שלך, עכשיו אני רואה שזה היה מגיב אחר דווקא, שבחר 40% אחוז על אופציית רני צים ועוד 40% על אופציית שוהם.

      בכל אופן, אני מסכים איתך שיש וואראנטים, אבל ברור שהם מעטים, זה הופך להיות חצי הימור כשלוקחים פוזיציה גדולה על וואראנטים… אבל כמו שאמרת, סתם ניסוי, אני מניח שמי שבאמת מתעניין יודע לסנן את התיקים המסוכנים החוצה מהתוצאות

 21. 20% – DFS
  GME – 15%
  15% – BBBY
  20% – SEDG
  30% – INMD

  בטווח של רבעון אי אפשר לדעת לאן הטירוף יוביל אותנו. טווח של שנה יותר הגיוני.

 22. Doron Erehl

  תיק קצת גדול עם חלוקה שווה:
  ישראל:
  מגדלי הים התיכון
  אנלייט
  שוהם
  לאומי
  סקופ
  אינרום

  ארה”ב:
  DELTA
  MGM
  CCL
  BAC

  1. תעוזה

   תאריך עדכון אחרון: 29/3/20

   שווי שוק: 45 מיליון ש”ח

   מחיר מניה: 39.6

   תיאור:

   קרן הון סיכון המשקיעה בחברות עתירות ידע

   רקע:

   בגלל שהחברה משקיעה בחברות או סטרטאפים שונים ומחזיקה או מממשת אותן בפרקי זמן שונים, אני חושב שמבט על העבר פחות ייצג את העתיד של החברות שנמצאות עכשיו בפרוטפוליו של תעוזה.

   בכל זאת נתייחס לזה שמספר השקעות שביצעה החברה בשנים האחרונות ירדו לטמיון או ששוות היום פחות.

   השקעות: (פה נשאר בדולרים) דצמבר 19

   1.ביונס עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות לשחזור תפקודן של חלק מהפונקציות של הידיים והרגליים לנפגעים כתוצאה משבץ מוחין או מפגיעה בחוליות העליונות של עמוד השדרה. לביונס מוצרים ליד ולרגל המאפשרים הפעלת שרירים באיברים משותפים באמצעות טכנולוגיה ייחודית. למוצרים אישור FDA לשיווק בארה”ב ואישור CE לשיווק המוצרים באירופה. ביונס מפתחת מוצרים נוספים בתחום השיקום ובתחום הטיפול בכאב וקיבלה בשנת 2015 אישור FDA לשיווק מוצר בתחום בארה”ב ואישור CE במהלך שנת 2018 .המוצר קיבל אישור לכיסוי ביטוח על ידי מספר חברות ביטוח גדולות בארה”ב. ביונס קיבלה בתחילת השנה אישור CE לשיווק באירופה למוצר לטיפול בתופעה של שלפוחית רגיזה, הפוגעת למעלה מ- 500 מיליון בני אדם בעולם.

   ב12.1.20 קיבלה אישור CE לשיווק באירופה של מערכת לטיפול ב”אי שליטה” בסוגרים.

   נראה שביונס מתפקדת היטב וממשיכה להגדיל את המוצרים שלה, אני מאמין שהדיווח מה12.1 העלה את הערך של החברה, נהיה שמרניים ונייחס לביונס את המחיר של הערכת השווי של החברה מדצמבר 19, 3.5 מיליון דולר

   2.סגנטק מפתחת ומוכרת כלי תוכנה מתקדמים לתיכון רכיבים בתחום המיקרו-אלקטרוניקה.

   תעוזה קיבלה הצעה למכירת ההחזקה שלה בסגנטק תמורת 9 מיליון דולר במרץ 19.

   לפי הערכת השויי חדשה שנעשתה בסוף השנה והסיכוי למכירת החברה בסכום של 9 מיליון דולר. נעריך אותה לפי השווי היום בספרים, 6.4 מיליון דולר

   3. מדיה בוסט עסקה בשיווק מוצרים ושירותים באמצעות האינטרנט על ידי חיבור לקוחות לעסקים בתחומים שונים. מוזגה כל פעילות החברה הקשורה (פעילות בהיקף של כמה מיליוני דולרים, שעיסוקה הוא הקמה וניהול של אתרי אינטרנט עבור מתווכי נדל”ן בארה”ב. עסקת המיזוג נסגרה סופית בתחילת 2019 .

   תעוזה מחזיקה ב- % 25.5 מהון המניות של מדיה בוסט ארה”ב ששווים כ 2.5 מיליון דולר

   4. ננוסל פיתחה דיו מיוחד מוליך שמאפשר להדפיס כסף ונחושת.

   ממבט על גרף המניה נראה שההשקעה הזו נמחקה לגמרי.

   5. My6sense פועלת בתחום של המלצות תוכן ופרסום מדיה עשירה ואינטראקטיבית מבוססת על אופטימיזציה ופרסונליזציה לגולש באינטרנט, עבור אתרי Web ומובייל כפתרון מאוחד. My6sense מתמחה בבינה מלאכותית ואלגוריתמיקה מתקדמת בזמן אמת ובקנה מידה רחב. חברה זו פיתחה פלטפורמה לרשת פרסום אינטרנטי משולב תוכן (Advertising Native ( עבור חברות מתחום הפרסום הדיגיטלי המעוניינות להוסיף לרשתות שלהן פרסום מסוג זה.

   אין מידע חדש, לפי הערכת החשברה שווי ההשקעה כרגע עומד על 1.1 מיליון דולר

   6. TYTO

   א.פעילה בתחום הטל- רפואה ומפתחת ומשווקת מוצר חדשני המאפשר לראשונה ביצוע בדיקה פיזית גופנית מרחוק על-ידי משתמש ביתי והעברת ממצאי הבדיקה לרופא לצורך אבחנה. הפתרון אותו מספק המכשיר יאפשר ללקוחות ביתיים ביצוע מפגש דיגיטלי מלא ואיכותי בין רופא וחולה כתחליף למפגש של פנים מול פנים.

   ב) ברבעון האחרון של שנת 2016 דיווחה TYTO כי קיבלה מרשות התקינה האמריקאית FDA אישור לשיווק המוצר שפיתחה לביצוע בדיקה גופנית פיזית של חולה מרחוק ובסוף שנת 2018 קיבלה אישור CE לשיווקו באירופה. המוצר של TYTO משווק בארץ על ידי קופת חולים כללית וברחבי ארה”ב על ידי גופי רפואה ורשת BESTBUY .

   ג) במהלך שנת 2018 השלימה חברת TYTO סבב השקעה נוסף בו גייסה סך של 33 מיליון דולר בהובלת חברת ענק סינית.

   הערכה הביתית כוללת אביזרים נלווים כמו מצלמה, מד חום וסטטוסקופ המתקשרים עם ההאב הראשי ועם אפליקציה ייעודית, על מנת להעביר את הממצאים בוידאו לייב או מוקלט. כמו כן כל המכשירים של החברה עומדים בדרישות הרגולטוריות של ה-FDA, אך נכון לרגע זה המוצר עדיין נמצא בבדיקה. יחד עם זאת, מחירו כבר פורסם והוא עומד על 300 דולר (המחיר לא כולל דמי מנוי חודשיים). גרסת הרופאים של המוצר, שכוללת גם טאבלט ואביזרי בדיקה נוספים תעלה כ-1,000 דולר.

   המוצר שהתחיל רק להכנס לשוק לפני כשנה יקבל כעת רוח גבית מנגיף הקורונה שמוגדר כוירוס מאוד מדבק ומסוכן, מה שיעלה את הדרישה לערכות של TYTO הן מצד הרופאים שלר רוצים לבוא במגע עם חולי הקורונה והן מצד הציבור שלא רוצה להגיע בתקופה זו לבתי חולים ומרפאות .

   אחד מבין 8 הדירקטורים בחברה הוא נציג של תעוזה, מרשים ביחס להחזקה הנמוכה של החברה (3%)

   תעוזה מחזיקה בכ 2.8 מהון המניות של Tyto ששווים לפי הגיוס האחרון 2270 דולר. אני מאמין שאם TYTO הייתה נסחרת בבורסה אז התפרצות הנגיף והתפשטותו בעולם הייתה מעלה את השווי של טייטו בעשרות או מאות אחוזים, לפי פודקאסט (https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3802915,00.html) שבו התארח המנכל, TYTO נמצאת לקראת גיוס גדול, כמה גדול? בסוף 2018 תחלית 2019 גייסה TYTO כ33 מיליון דולר, כנראה שהגיוס הקרוב יהיה גדול יותר, לפחות 50 מיליון דולר .

   נכון לגיוס האחרון שTYTO ביצעה בינואר 2019 החברה שווה כמעט 100 מיליון דולר.

   אני מעריך שאם TYTO תגייס סביב ה50 מיליון דולר עכשיו, אז בעלי המניות ידללו את ההחזקה שלהם בין 10 ל20 אחוז לכל היותר.

   *תעוזה מתכוונת להשקיע סכום נוסף בטייטו במהלך התקופה הקרובה ככה שהדילול יהיה קטן יותר בכל מקרה, אני מאוד שמח על המהלך הזה כי ברצוני להחזיק בתקופה זו כמה שיותר מחברה כמו TYTO. לחישוב נשאיר את זה רגע בצד.

   גם אם אני מחשב בצורה השמרנית ביותר ומדלל את תעוזה ב20 אחוז לכל היותר ובגיוס של 50 מיליון דולר לכל הפחות, אני מקבל החזקה של 2.24 בשווי של 250 מיליון דולר נקבל שווי החזקה של תעוזה בטייטו של כ 5.6 מיליון דולר כמעט פי 2.5 מהשווי בספרים של תעוזה.

   7. סילנטיס הינה חברה ישראלית שעיקר הטכנולוגיה שלה מבוסס על ידע שפותח בטכניון בחיפה. סילנטיס מפתחת דבקים רפואיים ביולוגיים וחומרי אטימה הפועלים על עיקרון ההדבקה מתחת למים של אצות ולפיכך ניתן להשתמש בהם כדבק בסביבה רטובה. סילנטיס מתמקדת בפיתוח מוצר למניעת דליפות בניתוחי מעיים, שקיבל בסוף שנת 2017 אישור CE לשיווקו באירופה. ב) במהלך אוגוסט 2018 נחתם מזכר כוונות למכירת כל המניות של חברת סילנטיס לחברת (“AMS. (“Ltd Solutions Medical Advanced ,חברה אנגלית הנסחרת בבורסה בלונדון. הסכם המכירה הסופי נחתם ב- 31 בינואר 2019 ולפיו רכשה AMS מכל בעלי המניות של סילנטיס את מניותיהם בחברת סילנטיס תמורת סך של 25 מיליון דולר במזומן. בנוסף תשלם החברה הרוכשת לבעלי המניות של סילנטיס תמלוגים מהמכירות של מוצרי סילנטיס עד דצמבר 2027 . תעוזה קיבלה מהמכירה סכום של כ-4.5 מיליון דולר במזומן ועתידה לקבל גם תמלוגים.

   השווי המהוון לפי החברה לתמלוגים עד דצמבר 2027 הוא כ 2 מיליון דולר

   8. ג’טקיו לא פעילה אבל כתוב שההחזקה בה שווה 436 דולר, נחשיב כ0.

   לפי חישוב/חיבור של כל החברות המוחזקות: השוויי של התיק הוא כ 21 מיליון דולר שהם כ75 מיליון שח.

   החברה מדווחת אחת לחציון, אז נכון לדצמבר 19 (בש”ח): (נתונים בדוח מוצגים בדולרים, מחושב לפי שער 3.58)

   מזומנים אחרי התחייבויות: 27 מיליון

   שווי השקעות: כ75 מיליון

   הנהלה :

   החברה מנוהלת על ידי חברת תעוזה ניהול ופיתוח מנכ”ל חברת הניהול הינו מר אבי קרבס ומנהל הכספים של חברת הניהול הינו רו”ח משה צימרמן.

   חברת הניהול הינה חברה פרטית. אבי קרבס, מנכ”ל חברת הניהול, מחזיק בכ-42.6% מהון מניות, רמי גוטרמן, דירקטור בחברה, מחזיק בכ-%13 מהון מניות, יוסף גרוס מחזיק בכ-7.4% ויתרת 37% המניות מוחזקות בידי בעלי מניות זרים.

   *ההנהלה קנתה מניות של תעוזה בתקופה האחרונה בסכום כולל של 250 אלף ש”ח במחיר הגבוה בכ 10 אחוז מהמחיר הנוכחי.

   מיסוי :

   באשר לשיעורי המס החלים על החברה, הפסדים מועברים, מיסים נדחים בסך של 19 מיליון דולר.

   חברת הניהול זכאית לדמי ניהול שנתיים בשיעור של 3% מההון העצמי של החברה ול- 20% מרווחי ההון של החברה ממימוש אחזקותיה (בניכוי הפסדי הון הנובעים ממימוש השקעות בהפסד החל מיום חתימת ההסכם ובהתאם לתנאים שנקבעו)

   עלות שנתית כרגע ללא רווחים היא 2.7מיליון שח לפי ההון העצמי. פלוס 20 אחוז מהרווח.

   צריך להיות ערניים מה החברה מתכננת לעשות עם קופת המזומנים שלה כי כרגע ככל שיש יותר מזומנים בקופה ההון עצמי עולה וככה גם הדמי ניהול, לחברה לא הייתה קופת מזומנים כזו כבר 3 שנים ככה שניתן לה צ’אנס להראות לנו מה הם מתכננים.

   *אחרי הדוח השקיעה ומתכננת להשקיעה כ2 מיליון דולר בTYTO שזה מעודד.

   סיכונים :

   יש לבחון כל השקעה של החברה לגופה.

   חברה קטנה שמדווחת אחת לחציון, אין הרבה מסחר.

   קושי במימוש או גיוס של החברות בפרוטפוליון כתוצאה מהמשבר

   עתיד ואסטרטגיה :

   יש לחברה הרבה מזומנים בקופה למציאת השקעות חדשות או לחלוקה.

   החברה תשקיע במהלך 2020 כ 2 מיליון דולר בTYTO

   סיכום :

   רוב השווי של החברה נמצא היום במזומן בקופה שלה, כ35 מיליון ש”ח. שאר התיק כ60 מיליון ש”ח ( הורדתי 15 מיליון בגלל דמי הצלחה ובגלל שבתקופה הזו אני חושב שיהיה קשה יותר לגייס כסף לחברות כאלה) לפי חישוב שביצעתי ובהסתמך על החברה.

   לדעתי השוק מתמחר כישלונות בחברות שתעוזה מחזיקה כמו שהיה בעבר, אך ביונס,סגנטק וטייטו שלושתן חברות שיכולות להניב תשואה יפה על ההשקעה בזמן הקרוב.

   ביונס עם הגדלת המענה לטיפולים שונים, סגנטק שנמצא בתהליך מכירה לפי שווי של 9 מיליון דולר, המכירה צפויה להניב לתעוזה רווח גולמי של 2600 דולר וTYTO שכרגע באור הזרקורים עם גידול בביקושים למערכות שלה בעקבות נגיף הקורונה .

   החברה סיימה את השנה ברווח של כמיליון דולר.

   מאמין שזה ייתן קצת שקט למשקיעים חדשים שירצו להיכנס, לפחות הדוחות הכספיים יראו יותר טוב.

   דמי הניהול השותפים לשנה עומדים כרגע על 2.7 מיליון ש”ח

   להערכתי, שווי החברה בקיזוז החוב והדמי ניהול השותפים יכול להגיע ל80 מיליון ש”ח אפסייד של כ90 אחוז בערך. אפשר להוריד עוד כמה מיליונים משווי החברה בשל המסחר הדליל במניה כל אחד יעשה לעצמו את החשבון לגבי זה.

   דגשים לדו”ח קרוב

   מעבר על כל חברה מוחזקת ולהתעדכן בתמחור ההשקעות.

   עדכונים לגבי מכירת סגנטק

   עדכונים לגבי הגיוס של טייטו

   לראות איך החברה משתמשת בקופת המזומנים שלה

   לינקים

   https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3802915,00.html

   ttwo ו atvi שני חברות גיימינג שלדעתי הכי ייהנו מהתקופה הקרובה שילדים נמצאים רוב בזמן בבית.

    1. גם וגם 🙂
     האמת שאני עם איילון, אני בעד שאנשים יגידו למה הם מחזיקים בחברה שנמצאת אצלם בתיק כדי שנקבל רעיונות השקעה חדשים…

 23. יש לי הצעה שקצת חורגת מחוקי הפורמט שלך.
  אולי תכניס תיק שנבנה באופן רנדומלי לחלוטין – נאמר 10 מניות שנבחרו מתוך 5000 החברות המובילות, ושייבחרו באופן רנדומלי לגמרי על ידי מחשבץ לכל מניה יהיה חלק שווה בתיק.

  זה ייתן פרספקטיבה מאלפת. גם אם התיק יובס לחלוטין על ידי המתמודדים פה (כפי שאני צופה שיקרה), זה יהיה מעניין לראות איפה הוא יעמוד ביחס לשוק וקרנות מובילות.

  לשיקולך…

  בהצלחה לכולם

 24. היי שלומי לא הבנתי אתה לא קנית אל תוך הירידות. אצלי התיק בשיא הירידות היה מינוס 30% אבל אני קניתי תוך כדי הירידות (לא תמיד קלעתי למחיר הכי נמוך) ולכן היום אני במינוס 20%

 25. טמיר נעני

  אס אר אקורד 20%
  שוהם ביזנס 20%
  חילן 15%
  וואן טכנולוגיות10%
  רפק 15%
  סולגרין 10%
  רני צים 10%

  מקווה שעוד אפשרי להיכנס וגם אם לא, לא נורא .. בטוח שאני אעקוב .

 26. שלומי – “לא חוכמה” לבחור אופציות עם סחירות נמוכה לתחרות תיק ההשקעות. לא שאני לוקח את זה ברצינות – הרי כל התחרות היא שעשוע , והרבה מבוחרי התיקים הוירטואלים לא היו מחזיקים במציאות את התיק שהם הרכיבו לתחרות. אבל לדעתי, כדי שהתחרות תהיה יותר אמיתית , היה צריך לאפשר מניות בלבד , ובאחוזים קבועים לכולנו – למשל, בחירה ב-5 מניות שמשקל כל אחת מהן 20% .

  1. שלומי ארדן

   היי אלעד,
   זו נקודה שהתלבטתי עליה. לגבי התיק שלי – הוא אכן מכיל לא מעט כאלה כתבי אופציות שאני בונה בהם פוזיציה מזה חודשים, אז לא יכולתי להגביל אחרים למרות שהם לא יכולים לקנות מעכשיו לעכשיו. בכל מקרה השתדלתי לא להגזים בתיק שפרסמתי. כמעט בטוח שתיק 50% אופציה שוהם ו50% אופציה אקסל יהיה עדיף. רציתי שבכל זאת יהיה דימיון לתיק שלי.

   לגבי הנקודה הכללית יותר על אופציות – גם אם הייתי מגביל את התחרות לאגחים בלבד היה ניתן בקלות למצוא 5 אגחים שיותר מסוכנים ופחות סחירים מכל כתב אופציה, וכך גם לגבי מניות. חלק מהמניות והאגחים שפורסמו בתחרות הם בסכנת דיפולט אמיתית.

   מה שכן ניתן לשנות זה להבהיר שהתיק שפורסם הוא ההתיק שימשיכו איתו שנה קדימה למשל אבל זה עדיין תיק וירטואלי שאין בו פחד מהפסד. בקיצור תמיד יהיו בעיות בתחרויות כאלה. העיקר זה התיק האמיתי.

   1. מילא שוהם אופציה . החברה רצינית והמניה עם סחירות טובה. אבל אופציה אקסל ? כשהמניה עצמה עם סחירות אפסית, והחברה בדיחה מהלכת ? יאיר פודים הוא, בוא נגיד בעדינות , לא עם שם טוב בשוק ההון, ולא בדיוק מנהל מהסוג שאתה רוצה שינהל חברות שאתה משקיע בהן. עברת לחלוטין לתחום הספקולציה…

    1. שלומי ארדן

     יהיה זמן לדבר על אקסל ומה אני רואה בה, זה רחוק מספקולציה.
     יאיר פודים נמצא בדולומיט שנים, הוא לא מנהל שום דבר. גם באסאר הוא נמצא וזה לא הפריע לה לעשות כמה מאות אחוזים בשנה האחרונה.

     1. אסף רביד

      שלומי אני צריך טיקר לאקסל כתב אופציה 9 – תן לי לינק – זה לאוטומציה (חצי אוטומציה במקרה הזה)

השאר תגובה

גלילה למעלה