מתי כדאי למכור מניה?

השאלה הנפוצה ביותר ששואלים אותי היא, בפער ניכר, מתי כדאי למכור מניה. האמת? זה דיי מפתיע אותי. הרי התשובה היא לכאורה דיי פשוטה: כלל הזהב הוא שכאשר מניה נסחרת מעל השווי שאתה מעריך אותה – תמכור. אם המניה עלתה וכעת נסחרת מעל הערך שלה תמכור וכן אם השתנה משהו בחברה והערך שלה ירד מתחת למחיר בו היא נסחרת – גם כן תמכור, אלא שהתשובה הזו לא מתאימה בכל המקרים. למעשה, כמעט לא יוצא לי להשתמש בכלל הזה לעולם.

מצב פשוט בו הכלל הזה לא מתאים הוא כשיש לך הזדמנות השקעה טובה יותר. ניקח כדוגמה פשוטה חברה שמרוויחה 10 ש”ח למניה שאתם מעריכים שצריכה להיסחר במכפיל 10 (כלומר 100 ש”ח) אך נסחרת בפועל ב-70 ש”ח. אם תמצאו מניה במצב זהה שנסחרת ב-50 ש”ח יכול להיות שתממשו את המניה הראשונה לטובת השנייה למרות שהראשונה עדיין מתחת לשווי בו אתם מעריכים אותה.

מצב נוסף קצת טריקי יותר שלא עומד בקריטריון הזה עולה כאשר מדובר בחברת צמיחה. נחזור לדוגמה הקודמת – חברה שמרוויחה 10 ש”ח למניה, קניתם אותה ב-50 ש”ח והיא עלתה ל-100 ש”ח. לכאורה הגיע הזמן למכור נכון? אבל מה אם החברה צומחת בקצב של 50% בשנה? כלומר גם אם היא נסחרת עכשיו ב-100 ש”ח עדיין אם נישאר במניה בשנה הקרובה והיא תישאר במכפיל דומה עדיין נרוויח על החברה 50% לשנה.

איך ייתכן שחברה שנסחרת ב”שווי הוגן” עדיין תעשה תשואה של 50% בשנה? אז התשובה המלאה היא שחברת צמיחה לא מעריכים בעזרת מכפילים פשוטים ובחברה כמו שתוארה למעלה (רווח של 10 ש”ח למניה עם 50% צמיחה שנתי) ייתכן שהשווי הנכון יהיה יותר בכיוון של 500 או אפילו 1,000 ש”ח ומעלה – מסוג התמחורים שאנו רואים בנאסדק אבל בחברות קטנות בישראל בודדות החברות שמקבלות תמחור כזה. כלומר – בישראל במקום להתחיל גבוה ואז לצמוח לאט אנחנו מתחילים נמוך וצומחים עם המניה מהר.

הדוגמאות שנתתי למעלה הן לא החריג לכלל אלא הכלל עצמו- זהו המצב בו בדרך כלל אני מוצא את עצמי מוכר מניה. ההשקעות בתיק שלי הן כולן חברות צמיחה בנוסף לכך שכשאתה כל הזמן מחפש השקעות – האלטרנטיבות רבות. זה אומר שכמעט תמיד כשאני מוכר מניה אני עושה זאת מתחת לערך שלה ולטובת השקעה טובה יותר אך חברות צמיחה ובטח צמיחה גבוהה אין מה למהר למכור – דווקא באי-המכירה של החברות האלה תעשו את התשואות הגבוהות ביותר.

Print Friendly, PDF & Email

47 מחשבות על “מתי כדאי למכור מניה?”

 1. אהרון

  שלומי ארדן היקר תמשיך לתת בראש. הגעתי לכאן אחרי הרבה זמן כדי לתת מילה טובה.

  והיזהר והישמר לך מכל מיני אנשים שפותחים עיניים שהם מריצי מניות מורשעים כמו דורון הדר (הדר מפורום מקביל) שלכלך עליך בפורום מקביל היום בצורה הכי לא יפה כאשר הוא הבנאדם הכי לא מפרגן ובונה תיאוריות הזויות שאינן קיימות..והוא לא באמת מכיר ויודע מי אתה….פשוט מאוד היה לי עצוב לראות את הקנאה והמרמור של הבחור שיש מישהו טוב יותר ממנו.

  יאללה שיהיה יותר אהבה ופרגון אחד כלפי השני בעולם.

  1. בס”ד
   אהרון- חיפשתי להגיד לך תודה

   אני לא זוכר אם כתבתי על איאלדי או על גודיאם ושלדים שהם ביצות הפתעה

   בכל מקרה נכנסתי לשתיהן במחירים נמוכים אחרי ניתוח וחיכיתי בסבלנות והרווחתי היטב(חלק פדיתי וחלק שומר)

   תודה רבה ממש!

 2. תודה רבה שלומי. “אם תמצאו מניה במצב זהה שנסחרת ב-50 ש”ח ….”. מה הכוונה במצב זהה? אותה צמיחה ואותה רמת סיכון? ויותר חשוב, איך נדע שהחברה האחרת זולה יותר? מכפיל רווח?

  1. שלומי ארדן

   היי גלעד, בדוגמה המדוברת כבר בחרת להשקיע בחברה ואז מצאת חברה עדיפה, אז זול במקרה הזה יכול להיות תלוי בהשוואה לחברה שכבר השקעת בה. תחשוב על חברה עם אותו רווח סיכון וצמיחה במחיר נמוך יותר.

 3. וואווו כמה פעמים זה קרה שלומי, וואווו..

  אבל אתה מכיר את המשפט
  חזיר קטן חי חזיר גדול אוכלים אותו!!

  היה לי נייר עם עשרות אחוזים רווח פחדתי ליפול איתו,
  מכרתי,מתוך הנחת המשפט הזה והוא המשיך למעלה עוד המון…

  מה שרשמת קורה המון ..

  1. שלומי ארדן

   בהחלט! רק שהמשפט עם החזירים ימנע ממשקיעים להנות מחברות שיכולות לעשות מאות ואלפי אחוזי תשואה. לכן צריך תמיד לדעת במה משקיעים ולמה ואם החברה צומחת מהר – אין מה למהר למכור

 4. עידו ת

  תודה שלומי.

  אם אי פעם תחליט לכתוב ספר ותרצה קצת עזרה להרים את זה אשמח לעזור לך :).
  אפשר אולי לעשות את זה באופן שיתופי כזה (מספר אנשים יכתבו פרק אחד-שניים כל אחד), מישהו אחד יאגד/יאחד את הכל, ואתה תעבור על התוצר הסופי.
  הרבה מהפוסטים פה הם בסיס התחלתי מצוין לפרקים השונים.

  תחשוב על זה 🙂

  1. שלומי ארדן

   חשבתי על זה ואפילו התחלתי לכתוב! אבל דיי מהר הבנתי שזה יעלה לי באי-פרסום של מאמרים וחבל לי!

   1. עידו ת

    מבין אותך, ספר זה פרויקט רציני.
    אתה יכול לקחת את הזמן עם זה, לכתוב לאט (גם אם יקח שנתיים זה בסדר).
    או כאמור, לבנות צוות של כמה מחברים שיעשו את זה יחד וככה לא הכל יפול עליך.

 5. היי שלומי,
  אני חדש פה וקראתי את כל הבלוגים שהצלחתי לראות באתר ומאוד נהניתי
  אני בעיקרון משקיע במניות בלבד ומרגיש מאוד טוב עם ניתוח וקבלת החלטות על מניות, עם רקע חזק בתחום הפיננסים
  מעוניין גם ללמוד על אופציות. יכול להמליץ איך להתחיל? אם יש קורס או ספר שיכולים לתת מענה?
  תודה מראש ?
  רונן

  1. אני ממליץ לך ללמוד על אופציות וכתב אופציה כדי להשתמש בהן לגידור תיק ההשקעות שלך בלבד ולהתרחק כמו מאש ממסחר באופציות רגילות או בינאריות. (יומי או לטווח ארוך, תזכור שמדובר במשחק סכום 0)
   תקרא את הפוסט של שלומי על כתב אופציות בבלוג הוא מדהים ומקיף מאד. לגבי אופציות תקרא את הספר של שלומי סימנובסקי הוא ממקיף מאד ואיכותי. (נקרא: אופציות למתחילים)

 6. עידו ת

  היי שלומי,

  חשבתי קצת על הנושא של הפוסט ואני רוצה להעלות נקודה קטנה למחשבה.
  אציג לך שני תרחישים.

  נניח שהשקעתי 100 ש”ח במנייה שעושה 100% תשואה בשנה.
  בסוף השנה הראשונה האחזקה מגיעה ל- 200 ש”ח, ובסוף השנה השנייה היא מגיעה ל-400 ש”ח.
  כעת אם אממש את האחזקה, אז אחרי 25% מס רווחים אוותר עם 325 ש”ח ביד.

  כעת נבחן תרחיש מקביל.
  בסוף השנה השנייה, כאשר האחזקה במנייה היא 200 ש”ח, אני מזהה מנייה אחרת שאני מעוניין להשקיע בה. אז אני מממש את האחזקה במנייה הראשונה, ואחרי מס רווחים נותר עם 175 ש”ח.
  את ה-175 ש”ח האלה אני משקיע במניה החדשה.
  מסתבר, בתום השנה השנייה, שהמניה החדשה גם עשתה 100% בשנה, והאחזקה שלי כעת 350 ש”ח.
  אחראי שאממש אותה בסוף השנה השנייה – אוותר עם כ-306 ש”ח ביד.

  כלומר – על אף שהביצועים של שתי המניות זהות, הפסדתי כסף מהמעבר בין המניות (וזה מבלי לקחת בחשבון את עמלות המעבר). כדי להצדיק את המעבר, המנייה השנייה הייתה צריכה לעשות כ-115% תשואה בשנה לפחות.

  מה שאני רוצה לומר הוא, שיש הפרש תשואה מינימאלי בין המניות הנבחנות, שרק מעליו כדאי להעביר כסף בין מניות. ככל שהתשואה גבוהה יותר במניה שאני מושקע בה, כך הפרש זה צריך להיות גדול יותר כדי שיהיה כדאי לעבור למניה חדשה. ההסבר הוא כי ה-25% מס רווחי הון שנחכתים במעבר, יורדים מהאחזקה הכוללת ופוגעים בגודל הרווחים העתידיים.

  מה דעתך?

  1. שלומי ארדן

   היי עידו – תגובה יפה ואתה צודק!
   כדי להצדיק מעבר בחשבון ממוסה לפי מכירות החברה החדשה צריכה להיות טובה יותר, אבל האם בהרבה? בסך הכל המניה החדשה הייתה צריכה לעשות 115% לעומת 100% ובמקרים בהם היינו מדברים על תשואות נמוכות יותר (למשל שהמניה הראשונה הייתה עושה 30%, כמה צריכה השניה לעשות?) הפערים קטנים מאוד.

   לסיכום – אתה צודק בניתוח אבל המסקנה שלי היא דווקא שאין סיבה להימנע ממכירות מטעמי מס אם מוצאים השקעה שהיא אפילו ב-10%-20% יותר טובה.

 7. בסד
  מצטרף לשאלה מכיוון שונה.

  עניין המיסוי הוא משמעותי מאוד בישראל. האם אתה מכיר דרך לעקוף חלק מהחיוב באופן כשר? נניח דרך הקמת חברה- שאז נכנסות הוצאות לפני ניכוי המיסוי?

  חשוב לכתוב על נושא זה שכן הוא מטריד משקיעים רבים שבאים לנייד למניות עדיפות.

  הסולידית, שאתה מאוד מעריך, בונה על עניין המיסוי הרבה מהתיאוריה שלה

  1. שלומי ארדן

   היי איתן – מחשבותיי על מיסוי הן לדאוג להפריש לקרן השתלמות כמה שיותר ובניהול אישי אבל מלבד זאת – אני לא חושב על מיסוי הרבה.
   אכן יש מקרים בהם יש לי בתיק (לשמחתי) ניירות ברווח של אלפי אחוזים והמתנה עם המימוש עשוי להיות משמעותית אבל במקרה רגיל עדיף לא לחשוב על מיסוי אלא על מה ההשקעה הטובה יותר. דחיית מס משמעותית ברמה של עשיריות אחוז בשנה עד אחוזים בודדים בשנה ודומה במידה רבה להלוואה ללא ריבית – וכמה כבר הריבית היום? לא הרבה. בחירת השקעה טובה יותר יכולה להיות משמעותית ברמה של עשרות ומאות אחוזים.

  2. הפתרון היחיד מעבר לקה”ל הוא לקנות מניות טובות לשנים, ולהפחית כמות עסקאות למינימום איתו אתה מרגיש נוח, ובכך לדחות מס ככל הניתן. כמו שבאפט פעם אמר – צריך להסתכל על קניית מניות ככרטיסיית אוטובוס ובה מספר ניקובים מוגבל, וכל אחד ‘מהניקובים’ צריך לבצע מסיבה טובה מאוד. הוא כידוע לוקח את זה לקיצון – נשאר עם קוקה-קולה, דיסני ואחרות עשרות שנים ובכך דוחה מס כרוני…

 8. אהרון

  בס”ד
  אהרון- חיפשתי להגיד לך תודה

  אני לא זוכר אם כתבתי על איאלדי או על גודיאם ושלדים שהם ביצות הפתעה

  בכל מקרה נכנסתי לשתיהן במחירים נמוכים אחרי ניתוח וחיכיתי בסבלנות והרווחתי היטב(חלק פדיתי וחלק שומר)

  תודה רבה ממש!
  ————————————–

  איתן היקר! בשמחה רבה 🙂

  אין לך מושג לדעת עד כמה עשית לי טוב על הלב לדעת שהצלחת נפלא בהשקעות אלו ?

  אכן רשמתי על שתיהן – את הפוטנציאל של אי.אל.די זיהיתי לפני כמה חודשים שהייתה בשער 155 ששמתי לב שיש חברה עם פרויקטים גרנדיוזיים והכנסות של פי עשרות משווי שוק זניח ביותר (אם אני זוכר נכון בעת הזיהוי והמחקר שלי שוויה של אי.אל.די היה סביב 11 מיליון שקלים-בדיחה) ששיפור מועט בשורת הרווח יכול לתת שם אפסייד מטורף ואכן נתנה מאז הזיהוי משהו בסביבות פי 2.5-3 ואין לי ספק שיש שם עוד הרבה בשר. מחזיק שם באופן אישי.

  שנית,
  בקשר לתיאוריית “ביצות ההפתעה” – התמקדתי ב-3 חברות בעלות שווי נמוך מאוד עם פוטנציאל ענק: גו.די.אם, וואיטסטון ובי ג’י.איי.

  2 מתוך ה-3 כרגע נתנו תשואה של פי כמה מרגע הזיהוי הנכון – גו.די.אם התחלתי לכתוב משער 35 לדעתי, כרגע ב-120 והודיעו בשבוע שעבר שהולכים לרכוש חברה טכנולוגית עם מכניקה פורצת דרך בתחום המיקרומוביליטי – בקרוב יפרסמו יותר על מה שקורה בחברה החדשה שאמורה להיכנס לתוך גו.די.אם ועל המכירות שאמורות להיות כבר בשנת 2021.

  לדעתי האישית למרות שהכפילה עצמה, גו.די.אם עוד לא אמרה את המילה האחרונה ויש שם פוטנציאל אדיר. ולכן אגלה לך סוד, לא שיחררתי אפילו נקוב אחד מהאחזקה ?

  בי.ג’י.איי זה סיפור יפה, התחלתי להשקיע שם משערי 80, היא נמחקה מהבורסה השבוע בשער 145 שזה לבד תשואה של סביב 80% מרגע הזיהוי והקטע הכי מצחיק שזו חברה של רמי לוי שיצק לשם את הפעילות של ישראייר. הוא הולך להנפיק אותה בחודשים הקרובים בשווי מכופל ממה שנמחקה אז תבין איזו השקעה מבורכת זו הייתה.

  רק בוואיטסטון אני ממתין כרגע כי מר עדי צים ישן בעמידה, מקווה שיפתיע בקרוב שם 🙂

  ממש כיף לדעת שהרווחת יפה איתן 🙂

  1. אני ממחוקי ביג’יאי 🙂
   מנין לך המידע על הנפקה קרבה בשווי מכופל?
   תודה

 9. בס”ד
  תודה רבה אהרון!

  גם אני נכנסתי בשערים נמוכים. לא כמוך(170,49).

  עדיין הרווחתי יפה ואני מודה לך ממש.

  לגבי בי גי איי- כשאני ראיתי, כבר הנושא של ישראייר היה על השולחן ומסופק-(המחירים היו שונים ממה שנכנסת) כך שאני חששתי מהמחיקה, שכן היה זמן לא ארוך מאוד.

  יש לך עוד רעיונות דומים?

  לדעתי יהיה לתועלת גדולה לציבור. כמובן אם אתה מוכן לשתף.

  תודה

 10. אהרון גם אני מצטרף להודאה ולבקשה.
  עשיתי תשואה יפה בכמה מהמניות שהזכרת, כולל סיבוב קטן בדקמא.
  אשמח מאוד לרעיונות דומים (אם כי לדעתי קצת מסוכנים).
  תודה. יוסף.

 11. אהרון

  ברק לשאלתך – רמי לוי רכש את ישראייר דרך בי.ג’י.איי לפי שווי 162 מ’ שקלים. הוא הבטיח בהצעה של בי.ג’י.איי לבעלי אגח אידיבי שאין להם מה לדאוג ממחיקה מהמסחר כי הוא ינפיק מחדש את בי.ג’י.איי.
  נוסף על כך, הוא טען בפני מחזיקי אגח אידיבי שהוא יביא את ישראייר לשווי 400-500 מיליון שקלים והפוטנציאל של הסינרגיה של ישראייר עם שיווק השקמה הוא אינסופי.

  בגדול הדיבור היה שהיא תונפק מחדש בשווי 350 מיליון שקלים שזה מעל כפול מהשווי שבו היא נמחקה מהמסחר ובערך שער 300 (נמחקה בשער 145 אג’).

 12. אהרון

  יוסף ואיתן לשאלתכם-וואיטסטון מאוד מעניינת מאחר והגיעה היום להסכם מיזוג עם חברת בי-יו דבש.
  כבר חששתי שלעולם לא תיכנס לשם פעילות חדשה 🙂

  שלומי אולי תברר לנו קצת על חברת ביו-דבש דרך עדי צים? 🙂 הבנתי שהוא מאוד מאמין בטכנולוגיה שם והוא מושקע שם באופן אישי טרום המיזוג.

  1. שלומי ארדן

   כל הכבוד אהרון!
   לגבי בירורים – אתה מכיר אותי טוב! קבעתי איתם שיחה להיום. זה לא ממש התחום שלי אבל משתדל להישאר בעניינים. כעורך מדד שלומי-30 אני מנסה להכיר את כל המניות בישראל!

  2. עידו ת

   מה שאותי הכי מדהים בביו-דבש שזו חברה שמתמחה בייצור דבש, ולמנכ”ל קוראים אופיר דבש!
   ויותר מזה, יש מותג קיים אחר בשם אופיר-דבש שזה דבש רגיל, אבל לא קשור (להבנתי) למנכ”ל של ביו-דבש!

   זה לבד מספיק בשביל להשקיע בוואיטסטון.

   1. שלומי ארדן

    אז זהו שגילוי נאות – אני מכיר את אופיר דבש! רק שלא היה לי מושג שהוא עוסק בדבש.
    באותו נושא – יש תאוריה ששמעתי עליה שנקראת Nominative determinism לפיה אנשים נמשכים לעיסוקים שתואמים את השם שלהם. בעלי שם המשפחה judge סביר יותר שיהיו שופטים ואני יכול לומר שהכרתי לא מעט “דין” בלימודי המשפטים. נראה שאופיר דבש זו דוגמה מצוינת לכך!

     1. יואב אורון

      מכיר את שחקן העבר של מכבי פ”ת – רוביל סרסור?

    1. עידו ת

     אני רואה עכשיו במצגת שהם שחררו שהמנכ”ל הוא אופיר דבש והסמנכ”ל פיתוח היא ד”ר אפרת דבש!!!
     אין מצב שזה אמיתי.

 13. אהרון

  שלומי כל הכבוד לך! סחתיין. אתה עובד מהר בלי למצמץ ?
  איך אגב אופיר דבש? בחור רציני?
  השיחה היים תהיה יחד איתו ועם עדי צים?
  אם אדע יותר על החברה ושאכן מדובר בחברה רצינית עם פוטנציאל גדול אז אשקול להגדיל את האחזקה בוואיטסטון

  1. בס”ד

   אהרון-(וכמובן כל אחד אחר. פשוט חוויתי את המומחיות של אהרון)

   לאור התמצאות שלך במניות שהן שימור רציתי להתייעץ איתך על מניה שעלתה לי על הרדאר-

   מידאס

   היום חברה עם כמה נכסים ללא חוב(מודע לבעיה בשרונה) וכסף ביד אחרי המכירה לרני צים.

   כמובן שמצד עצמו לא היה מעניין בכלל ולא קשור לסוג ההשקעות שלך.

   אלא שלפני כמה ימים נכנסו לשם קבוצת משקיעים מאוד חזקה- כולל דובי פרנסס, מרים זבלדוביץ(משפחת זבלדוביץ-כיס ענק), ד”ר אורית יעקובסון ועוד.

   הם שילמו על 25% מהחברה מחיר שגבוה בכמעט עשרה אחוז מהמחיר(עכשיו כבר קצת מעל המחיר ששילמו)

   הם למעשה יובילו את החברה וקיבלו חצי מהדירקטורים כולל מנכל.

   הבעלים והמנכל הקודמים הם שמכרו את רוב ההחזקה(השאירו חלק כדאי להינות מהפירות).

   בינתיים גם ריט1 נשארו כחלק מהבעלים אך ללא שליטה.

   לדעתי הולך להיות שם ‘ניקוי אורוות ‘ ופעילות חדשה.

   בעלים כאלה לא נכנסים ובטח לא משלמים מחיר עודף סתם

   אשמח לדעתך

   איתן

   1. אהרון

    איתן מה נשמע? לשאלתך על מידאס – אחת הבודות שנותרו בשוק בארץ ועדיין מעניינת לטעמי! וכתוצאה מכך רכשתי בחמישי אחזקה שם. כמובן שאין המלצה לשום דבר במה שאני רושם אך דעתי היא שיש בה פוטנציאל ענק, רמת סיכון נמוכה ביחס לשאר מניות השוק.

    בעקבות כניסתם של אנשי העסקים המעניינים שרשמת (וכמו שכתבת לא סתם נכנסו ושילמו מחיר גבוה כי כנראה בקרוב נראה שם יציקת פעילות מאוד מבטיחה מהכיוון שלהם) אז לדעתי “ביצת ההפתעה” ספציפית במקרה של מידאס תהיה בהחלט ביצת יהלום. כך לפחות אני מאמין.
    מכוון שם באופן אישי לתשואה של הכפלת ההשקעה ויותר.

    1. בס”ד
     מה דעתך אגב על מדיגוס?

     לא אוהב את הדילולים

     מצד שני- בנתה חברת החזקות מאוד מעניינת- כשבינתיים כספים שגייסה עשתה דברים מעולים- ההחזקה בשלד של מטומי ההחזקה בגיקס ועוד.

     חברה עם המון מזומן – והרבה פעילויות שבאופן מצרפי עובר משמעותית את השווי שלה.

     אני נכנסתי אחרי הירידות שבדילול מוקדם ב31.2 שזה זול מאוד בסכום ממש קטן.

     אם הם יעשו עם הכסף דברים מועילים כמו שעשו עם הכסף עד עכשיו יכולים להצליח מאוד.

     החשש שלי שזו חברה שבבסיס נבעה מהשתלטות של כפיר זילברמן, שיודע ליצור תוכן ראשון והודעות יפות/יציקת תוכן מפוצץ ואז לגזור את הקופון ולהיעלם.

     מצד שני- כאן אין חלומות אלא יש הרבה בשר. לא יצקו תוכן מפוצץ(אם כי ההודעה האחורנה על רכז חשמלי אולי רמזה על כיוון כזה) אלא ממש בנו חברה. גם הגיעו למצב ש’מיוז’ עבר למפעיל חיצוני אז אין את ההוצאות רק יתכנו בעתיד הכנסות וסקאוטקאם בחברת בת נפרדת(שגם לה אגב נכנסו משיקעים מעניינים כמו מורי ארקין). גם כפיר מזמן לא פקטור בחברה עם אולי חצי אחוז החזקה(אם כי חלק מהמינויים עוד מתקופתו).

     אשמח לדעתך.

     למכור- לא אמכור כרגע. הסכום ששמתי נמוך והעלייה עוד לא מהותית. השאלה האם כדאי להוסיף.

    2. בס”ד

     הערכה שלי לגבי מידאס-

     מתחם שרונה- ימכרו לריט 1 – תמורת החלק שלהם בחברה ועוד מזומן(שרונה שווה כ10 מיליון למידאס) או לגורם אחר חלק ולריט תמורת חלקם במידאס.
     יממשו את הנכס בקובנטרי ששווה כ11 מיליון(מושכר לטווח ארוך לברה אנגלית ממשלתית כמודמני מהסכם לא מזמן וזה אפילו העלה את שערוך הנכס ממה שכתבתי) ואז יצקו פעילות.

  2. בס”ד

   אגב- מזה שכתבת ‘אחת הבודדות’ מי הנוספות שעל הרדאר שלך?

   תודה.

   תמיד כיף לקרוא

 14. אהרון

  שלומי היקר היי ?
  האם בדקת שמדובר באופיר דבש הנכון? 🙂
  אני יודע על 3 אופירים דבשים שמתעסקים בתחומים הסובבים את שוק ההון והשקעות ולכן האם אתה בטוח שאופיר דבש של חברת ביי-יו דבש הוא זה שאתה מכיר?

  אגב חיפשתי באינטרנט מידע על החברה ולא מצאתי כלום, לא ברור איך כותבים/מאייתים את שם החברה,
  עדי צים מאמין בה בטירוף ומושקע שם באופן אישי עוד טרם כוונת המיזוג לוואיטסטון. יהיה נחמד אם תוכל לברר מידע עבור קוראיך הנאמנים על חברת ביי-יו דבש 🙂

 15. פינגבאק: שלומי-30 (SA-30) - עדכון המדד הראשון | השקעות ערך עם שלומי ארדן

השאר תגובה

גלילה למעלה