איך לעבור (מהר)על דוחות כספיים

חברים אני רוצה לשתף איתכם שיחה שקיימתי עם חברי איגור מערוץ הביצה הפיננסית על מעבר מהיר על דוחות. הגישה שלי היא שכדי להשקיע בחברה צריך הרבה מאוד מחקר, אך כדי לפסול אותה להשקעה יכול לקחת דקה או שתיים – ואני רוצה להראות לכם כיצד עושים זאת.

מוזמנים לעקוב בערוץ ה-Youtube. בשעות הקרובות אעלה סרטון סיכום על אקסל והשבוע אקיים ראיון עם מנכ”ל אקסל – כל העדכונים בערוץ הטלגרם שם אנו גם מתאמים שיחות זום וסרטונים ספונטניים.

Print Friendly, PDF & Email

9 מחשבות על “איך לעבור (מהר)על דוחות כספיים”

 1. תודה רבה על התוכן האיכותי
  יש לי שאלה:כמה זמן השקעת בניתוח חברות לפני שהתחלת לעבוד כסמנכ”ל בקרן גידור?
  אני תמיד מפחד שהשקעה של זמן רב לא תמיד שווה את ההבדל בתשואה (מהשקעה פסיבית במדדים), כי יש לנו שתי משאבים במחסור זמן וכסף.

  1. שלומי ארדן

   היי דוד, נקודה מעניינת. אני השקעתי יותר מעשור לפני שהתחלתי לנהל קרן גידור אבל יש לומר שגם לפני כן ניהלתי כסף. זה נכון שהשקעת זמן בלימוד תשתלם רק בזמן הארוך, לכן לדעתי זה שווה את זה רק אם זה מהנה ומתגמל עבורך!

   1. אפשר לשאול כיצד אתה ממליץ ללמוד על השקעות בנוסף לבלוג?
    ובמידה והתחום מושך אותי, האם היית ממליץ לעשות תואר בנושא כלכלי? ואם כן, אז מה התואר המתאים ביותר שישיג לי משרה או לפחות ייתן לי את היכולת לעסוק בתחום?

    1. שלומי ארדן

     היי צבי,
     אני נכנסתי לתחום בדרך עקיפה, התחלתי מקריאת ספרים וקורסים מקוונים של damodaran ולאחר מכן הרבה פרקטיקה של קריאת דוחות ולימוד מתמשך, בדרך למדתי משפטים ומנהל עסקים ועבדתי כעורך דין מספר שנים. היה חשוב לי לבוא לעולם הזה מכיוון שונה והרגשתי שקיבלתי מספיק רקע אקדמי ממה שלמדתי בעצמי.

     ״דרך המלך״ לעבודה במשרה בתחום היא כנראה לימוד כלכלה/חשבונאות וחיפוש עבודה בגופים שעוסקים בניהול כספים או בפירמות רואי חשבון.

  2. הי שלומי ראשית תודה על הידע – שאפו
   דעתך על מניבים ריט
   נסחרת 0.8 על ההון. מרוכזת בלוגיסטעקה ב 79%. הנהלה סופר איכותית – שרון שוופי איתי מל ועופר אברם
   הוכיחו יכולת צמיחה קשרים ויכולות עם מתחמי תפן ומציגים קפיצה בנכסים כל שנה….

   1. תיקון 70% לוגיסטיקה
    7% מסחר פתוח והשאר משרדים בלב גוש דן
    מוסדיים כבר בתוך ומעריכים את ההנהחה
    מינוף מאד נמוך 65% הון ממאזן
    נכסים לא משועבדים
    צמיחה דרמתית כל שנה בשנתיים האחרונות

    אולי יש לנו רני צים 2???

    שווה ניתוח עומק שלך

    אנידי מאמין בהנהלה…

    1. שלומי ארדן

     היי אלעד, תודה על ההפניה, הסתכלתי על הדוח והמצגת. בסה”כ זו נראית חברה לא רעה עם תשואת דיבידנד יפה ו-CAP RATE לא נמוך של 7%.
     עם זאת, שים לב שהצמיחה בנכסים ובהון לא תורגמה לעליה במחיר המניה ולא בכדי – ההנהלה מנפיקה מניות בהיקף ניכר. דווקא רצונה של ההנהלה להמשיך לצמוח לא עובד לטובתך שכן במודל של ריט אין להנהלה ממש ברירה אלא להנפיק מניות כדי לממן את הצמיחה שכן כמעט כל הרווח מחולק כדיבידנד. כלומר, ההנהלה תיאלץ להנפיק מניות מתחת להון העצמי ובכך לקבע את המחיר. שים לב גם ש-25% מהנכסים הם משרדים שאולי יחוו תקופה קשה.
     כפי שכתבתי בפוסט שלי על נבואות שמגשימות את עצמן, חברות שמנפיקות מניות הן קשות מאוד להערכה שכן המחיר של ההנפקות הבאות משפיע על השווי כיום וכאן כאמור אין ממש ברירה! לכן אני בוחר לוותר, המון בהצלחה!

     1. תודה על הניתוח !
      – לא מעט נק’ שלא חשבתי בכלל…

      אחלה אתר וקהילה יש כאן – מצפה לקחת חלק בלימוד ושיתוף .

      שוב תודה שלומי

      אלעד

     2. שלומי ארדן

      בשמחה! שיהיה בהצלחה בשוק הלא פשוט אך מלא ההזדמנויות של 2020 🙂

השאר תגובה

גלילה למעלה